Asijská expanze Bayernu nekončí - po Číně, Thajsku a Japonsku se mnichovský obr napojuje i na Koreu

Asijská expanze Bayernu nekončí - po Číně, Thajsku a Japonsku se mnichovský obr napojuje i na Koreu

Úřadující bundesligový šampion z bavorské Allianz Areny, který o víkendu před vlastním publikem přehrál Schalke 04, pokračuje ve své expanzi do Asie.

Mnichovský gigant, na jehož výplatní pásce se nalézají hvězdy jako Neuer, Hummels, Boateng, Ribéry, Lewandowski či Robben, se čerstvě dohodl na partnerství s Korejskou fotbalovou asociací a dál tak navázal na podobnou spolupráci v Japonsku.

"Korejská republika nabízí v mládežnických akademiích velký potenciál. S talenty pracují opravdu skvěle," chválil předseda představenstva Karl-Heinz Rummenigge.

"Důkazem těchto slov je Woo Yeoung, který k nám přišel právě z této země," pokračoval funkcionář Bayernu na adresu devatenáctiletého rodáka z korejského Ulsanu, který zatím nastupuje za mnichovskou rezervu, ovšem nejednou už byl nominován i k bundesligovému měření sil.

Aktuálně druhý tým německé ligy, který ztrácí na vedoucí Dortmund pět bodů a devětadvacátý primát je tak v ohrožení, už má tréninkové prostory také v Číně a Thajsku. Součástí všech podobných dohod jsou výměnné programy pro trenéry i hráče a samozřejmě také přípravné duely s tamními celky.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.