Asijská expanze Bayernu nekončí - po Číně, Thajsku a Japonsku se mnichovský obr napojuje i na Koreu

Úřadující bundesligový šampion z bavorské Allianz Areny, který o víkendu před vlastním publikem přehrál Schalke 04, pokračuje ve své expanzi do Asie.

Asijská expanze Bayernu nekončí - po Číně, Thajsku a Japonsku se mnichovský obr napojuje i na Koreu

Mnichovský gigant, na jehož výplatní pásce se nalézají hvězdy jako Neuer, Hummels, Boateng, Ribéry, Lewandowski či Robben, se čerstvě dohodl na partnerství s Korejskou fotbalovou asociací a dál tak navázal na podobnou spolupráci v Japonsku.

"Korejská republika nabízí v mládežnických akademiích velký potenciál. S talenty pracují opravdu skvěle," chválil předseda představenstva Karl-Heinz Rummenigge.

"Důkazem těchto slov je Woo Yeoung, který k nám přišel právě z této země," pokračoval funkcionář Bayernu na adresu devatenáctiletého rodáka z korejského Ulsanu, který zatím nastupuje za mnichovskou rezervu, ovšem nejednou už byl nominován i k bundesligovému měření sil.

Aktuálně druhý tým německé ligy, který ztrácí na vedoucí Dortmund pět bodů a devětadvacátý primát je tak v ohrožení, už má tréninkové prostory také v Číně a Thajsku. Součástí všech podobných dohod jsou výměnné programy pro trenéry i hráče a samozřejmě také přípravné duely s tamními celky.