Ještě před pěti lety hrával fotbal bosky, teď už je pod smlouvou v Jihlavě a chce mnohem víc...

Ještě před pěti lety hrával fotbal bosky, teď už je pod smlouvou v Jihlavě a chce mnohem víc...

Nový trenér Vysočiny Radim Kučera, který povede Jihlavu do jarních druholigových bojů z průběžné druhé pozice, se dočkal zajímavé posily do defenzivní řady.

Vedení totiž tento týden podepsalo profesionální kontrakt se stoperem Mohamedem Tijanim, který už zasáhl například do nedávného přípravného duelu proti Žilině.

Jednadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny, který hrál až do svých šestnácti let fotbal bosky, přišel na Vysočinu z nepříliš vzdáleného Vyškova, který byl jeho první štací mezi muži.

Mladý zadák bude mít na nové adrese velké ambice. "Chci hrát v jednom z pěti nejlepších klubů na světě. Jsem ochotný tomu podřídit úplně všechno, chci na sobě pracovat. Až toho dosáhnu, budu pomáhat dětem v naší vesnici hrát fotbal a dostat stejnou šanci, jakou jsem dostal já," uvedl dříve na stránkách vyškovského tisku hráč, který před příchodem do Česka působil ve španělsku, respektive béčku Raya Vallecana.

Soutěžní debut za klub, který byl založen v roce 1948, může přijít pro nového kolegu Chlumeckého, Klímy, Vaculíka, Zoubeleho a spol. první březnový den proti Znojmu.

I nová posila by měla pomoci k tomu, aby se jihlavský soubor i nadále držel na špičce FNL. "Vzhledem k tomu, že náš kádr je v tuto chvíli téměř uzavřený a myslím, že rozhodně není slabý, chci vyhrát maximum zápasů. Postup jako cíl vyhlašovat nebudeme, není to náš styl a nepotřebujeme se tímto způsobem dostávat pod tlak. Naše postavení nás předurčuje k tomu, abychom se pokusili naši pozici minimálně obhájit. Myslím, že máme na to, abychom na jaře vyhráli minimálně deset zápasů. V tom stále držíme linii Martina Svědíka - chceme vyhrát všechno a uvidíme, jak na tom budou soupeři. Když vyhrajeme vše, tak budeme první. Pokud bychom nepostoupili a zároveň nepřišel nějaký silný partner, tak budeme rozpočet pravděpodobně výrazně snižovat a kádr výrazně přebudovávat směrem do budoucnosti, vsadíme podstatně na vlastní odchovance. To si umím představit. Ale když se postoupí do ligy, tak předpokládám, že tým zůstane pohromadě," citoval server idnecz.cz vyjádření klubového ředitele Jana Staňka.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.