Sázkařské machinace? Druholigové Znojmo se od obvinění tvrdě distancuje

Sázkařské machinace? Druholigové Znojmo se od obvinění tvrdě distancuje

Druholigové Znojmo je obviňováno z různých nelegálních sázkařských machinací, majitel klubu ale na webových stránkách ve svém vzkazu rázně všechna obvinění odmítá. Jiří Tunka sám říká, že on osobně ani nikdo jiný v klubu nesází.

Zároveň majitel jihomoravského týmu konstatuje, že Znojmo navzdory těmto spekulacím a obviněním stráví plánované soustředění v Chorvatsku, odkud ostatně pochází i hlavní sponzor znojemského fotbalového týmu. Tunka doufá, že vše řádně prošetří policie a že bude klub zproštěn viny.

 

Kompletní prohlášení majitele klubu Jiřího Tunky:

Celý klub 1.SC Znojmo FK i jeho sponzoři se od aféry, která zatahuje náš celek do sázkařských machinací, ostře distancují. Já, jako majitel klubu jsem osobně nikdy nesázel a sázet nebudu. Klub pod mým vedením začíná nově pracovat a podobné záležitosti jej významně poškozují. Ve středu se vrátím i navzdory probíhajícímu chorvatskému soustředění a podám trestní oznámení na neznámého pachatele za křivé nařčení a poškozování klubu. Po vzájemné domluvě, i za ujištění chorvatského sponzora, že s danou věcí nikdy nic neměl, nemá a nebude mít společného, jsme se domluvili na dočasném pozastavení spolupráce do té doby, než policie věc prošetří. Pokud by se prokázalo, že měla chorvatská strana nějakou vinu v těchto záležitostech, budeme muset spolupráci definitivně ukončit. Chorvatský sponzor měl sehnat jednu třetinu nákladů na mzdy. Tyto prostředky nyní budou klubu chybět, což není vůbec příjemná situace.

Aktuální soustředění v Chorvatsku proběhne, s tím že v úterý a pátek sehrajeme přípravné zápasy a na konci týdne se budeme vracet.

Přestože klub nenese na dané záležitosti žádnou vinu, omlouvám se tímto fanouškům, že je jejich klub dle našeho názoru neprávem spojován s danými záležitostmi, a věřím, že i tak nám zůstanou věrni.

Jiří Tunka, majitel 1.SC Znojmo FK