Představitelé Sparty začali opět po delší době jednat o Dočkalovi, který je pořád v Praze

Možný návrat ostříleného špílmachra Bořka Dočkala do české nejvyšší soutěže se o něco málo přiblížil. Jak zaznělo na serveru iSport.cz, letenský celek se dohodl s čínským klubem Che-nan Ťien na podmínkách, za jakých může být kapitán českého národního mužstva k mání.

Představitelé Sparty začali opět po delší době jednat o Dočkalovi, který je pořád v Praze

Čínská strana měla až doteď po slavném "S" požadovat hruba 230 milionů korun, což je úplně stejná částka, za kterou třicetiletý záložník z Generali arény odcházel.

Protože se v čínském klubu měnilo vedení, dlouhou dobu nebylo s kým jednat. Aktuálně už však Tomáš Rosický a spol. ví, jaké podmínky je třeba splnit, aby hrál Dočkal znovu českou ligu.

Nyní bude třeba doladit to nejdůležitější a sice finanční stránku, což by ještě mohlo být oříšek. Čas je pořád nějakých deset dní, protože se zimní transferové okno v tuzemsku zavírá až 22. února.

Bývalý hráč Liberce, Rosenborgu Trondhem či Philadelphie Union, v jejímž trikotu se stal nejlepším asistentem minulého ročníku Major League Soccer, je stále v Praze (z tribuny sledoval i 20. kolo proti Bohemians 1905) a nemusí se připravovat na sezonu v Asii, kde má dva roky platný kontrakt.