Král? Momentálně je v základní šestnáctce Slavie, což je v dnešní době v Edenu úspěch

Král? Momentálně je v základní šestnáctce Slavie, což je v dnešní době v Edenu úspěch

Zatímco v Teplicích měl dvacetiletý defenzivní univerzál Alex Král své místo jisté, ve Slavii musí o svou pozici znovu bojovat. Zatím je v Edenu žolíkem. Proti Sklářům hrál šest minut, ale ukázal odvahu a hlavně dva střelecké pokusy...

"Byl jsem na to připravený, nic nového pro mě. Těším se na to. Užil jsem si to maximálně. Jsem rád, že jsme vedli, protože to pomohlo k mému střídání. Trenér tam chtěl dát spíš defenzivního hráče, ale já se snažil tlačit dopředu," uvedl idnes.cz citovaný český reprezentant do jednadvaceti let.

V áčku slavného "S" si "český David Luiz" připsal své první ligové minuty. Když byl totiž ve Vršovicích předtím, nastupoval maximálně za juniorku. Díky třem soutěžím by se však mohl zapojit do hlavního dění velice rychle...

"Jsem rád, že mi trenér dal šanci proti klukům nastoupit. Chtěl jsem si svůj čas odpracovat. Zajímavý zápas pro diváky, čtyři břevna a tyčky, v závěru dva rychlé góly. Po psychické stránce nám výhra pomůže, před Genkem v Evropské lize a šlágrem s Plzní se nám bude dýchat líp," pokračoval na serveru idnes.cz nový spoluhráč Hušbauera, Škody, Deliho a spol., mezi jeho silné stránky patří pohyblivost.

A co na něj říká jeho šéf Jindřich Trpišovský? "Momentálně je v základní šestnáctce, což je dneska tady úspěch. Alex se zlepšuje každým tréninkem, jeho výkony mají vzestupnou tendenci. Plno hráčů je na kartách, nedejbože někteří vypadnou i kvůli zdraví, takže se může v základu objevit. V plánu je postupně ho zabudovávat. Už proti Teplicím jsme chtěli, aby zažil chvilkovou premiéru; každý start ve velkoklubu je důležitý, aby si to tady osahal. Bral si balony, byl aktivní," uzavřel na stránkách idnes.cz někdejší stratég Slovanu Liberec a Viktorie Žižkov.