Matějovský: Pokud budu týmu prospěšný jako náhradník, nemám problém zůstat na střídačce

Sedmatřicetiletý veterán Marek Matějovský figuroval od startu sezony v základní sestavě Mladé Boleslavi pouze pětkrát a to i včetně prvního jarního klání proti Viktorii Plzeň. Dosud odehraných 548 minut čistého času by tedy mohl v dalším ligovém průběhu notně vylepšit.

Matějovský:  Pokud budu týmu prospěšný jako náhradník, nemám problém zůstat na střídačce

Tím spíš, že byl po remíze s úřadujícím šampionem chválen. "Od Marka to bylo výborně odehrané utkání. Hodně jsme omladili mužstvo, takže ho potřebujeme na hřišti. Doufám, že mu vydrží zdraví, které ho často limituje. Je s námi trenéry na stejné vlně a pomáhá nám s­ přestavbou týmu. Ovlivňuje ho správným směrem a má výbornou formu," uvedl na adresu bývalého záložníka Sparty či Readingu kouč Josef Weber, jehož svěřenci už neprohráli pětkrát v řadě.

Samotný boleslavský mozek, který byl na podzim často využíván jako žolík, byl spokojen taktéž. "Nechci být neskromný, ale měli jsme to rozehrané na vítězství. Kdyby se nám podařilo Plzeň porazit, nemohl by nikdo říct ani slovo. Předvedli jsme dobrý výkon," pokračoval spoluhráč Komličenka, Maška, Přikryla a spol.

Ačkoliv už má svůj věk a ve městě automobilů v zimě mohutně omlazovali, na okraji sestavy rozhodně není a i kdyby byl, dotyčnou úlohu by neměl problém přijmout. "Moje role v mužstvu? Je stále stejná. S trenérem jsem domluvený, že mě bude využívat podle potřeby. Jsem připravený být na hřišti, a pokud budu týmu prospěšný jako náhradník, nemám problém zůstat na střídačce," prohlásil bývalý český reprezentant, jehož chlebodárce nyní čekají souboje s Teplicemi, Jabloncem a Slováckem.

Matějovský a spol. by byli po těchto střetech rádi i za lepší, než jen jedenácté místo. "Během zimní přípravy jsme podávali střídavé výkony, jednou nám to vyšlo, podruhé to bylo horší. Teď věřím, že jsme na ligu nachystáni dobře," uzavřel ostřílený matador, jehož osobní konto zdobí dva české tituly z let 2010 a 2014.