Exostravský Hlinka se poradil s Poznarem a je zpět v české lize: Neměl jsem vlastně ani moc nad čím přemýšlet

Šestý Zlín, který vstup do jara pod novým trenérem Romanem Pivarníkem nezvládl a v derby podlehl lepšícímu se Slovácku, využil toho, že u nás stále probíhá zimní přestupové období a druhé únorové úterý představil další novou tvář.

Exostravský Hlinka se poradil s Poznarem a je zpět v české lize: Neměl jsem vlastně ani moc nad čím přemýšlet

Posilou číslo tři se stal osmadvacetiletý slovenský středopolař s minulostí v Dukle či Baníku Ostrava Marek Hlinka, který ukončil své angažmá v gruzínském Torpedu Kutaisi společně s Milošem Lačným a důvodem bylo neplnění zázavků.

Typický defenzivní soubojový hráč s dobrou střelou uvedl, že jediná konkrétní nabídka přistála z tábora Ševců. "Okamžitě jsem věděl, že sem chci. Když byl tým na soustředění v Turecku, tak mě volal můj manažer, že byl v kontaktu se zástupci Zlína a že mě bude pravděpodobně volat pan Grygera. Ten se mě zeptal, jestli bych měl zájem, což jsem mu potvrdil a v úterý se vše konečně definitivně dohodlo," pochvaloval si nový spoluhráč Podia, Rakovana, Jakubova, Železníka, Jiráčka a spol.

"Dobře se znám s Tomášem Poznarem, takže jsem měl informace z první ruky, jak to tu funguje, jaká tady je parta, neměl jsem vlastně ani moc nad čím přemýšlet. Českou ligu sleduji už dlouho, protože jsem tu hrával. Vím, že Zlín je takový rodinný klub, je tu vždy dobrá atmosféra, kabina je výborná, je tu nový trenér, takže nový impuls. Moc se těším do práce. Chodí tu hodně lidí na zápasy, což je pro mě velmi pozitivní, protože v Gruzii až tolik fanoušků nechodilo a přeci jenom, fotbalistu to více baví, když má pro koho hrát," pokračovala na stránkách fcfastavzlin.cz nová tvář Fastavu.

O své roli v týmu už se bavil i s Romanem Pivarníkem, což znamená, že by mohl zasáhnout už do nadcházejícího duelu s Příbramí. "Těžko říct, protože jsem se teď nějaký čas připravoval s kondičním trenérem, chybí mě herní praxe, tak uvidíme. Taky záleží na tom, jestli se stihnou vyřídit všechny potřebné papíry," uzavřel webem fcfastavzlin.cz citovaný Hlinka.