Fanoušky nechtěný Benzema je oblíbencem Zidana i Solariho. Co o něm ale říká Peréz?

Fanoušky nechtěný Benzema je oblíbencem Zidana i Solariho. Co o něm ale říká Peréz?

Karim Benzema dohrává v Realu Madrid svou už desátou sezónu a do srdcí fanoušků Realu se nikdy příliš nedostal, pod všemi trenéry byl ale za oněch deset let členem základní jedenáctky. V čem tkví kouzlo "dřevěného" útočníka, který spaluje jednu šanci za druhou, ale i přesto je šestým nejlepším střelcem v historii tak velkého klubu?

To je samozřejmě otázka hlavně na trenéry Pellegriniho, Mourinha, Ancelottiho, Beniteze, Zidana, Lopeteguiho a Solariho, kteří se za tu dobu na lavičce Bílého baletu vystřídali. Benzema opravdu není žádný zabiják typu Lewandowského, Kana, Icardiho či Cavaniho. Góly ale střílí, ačkoliv by jich mohlo být více.

Tohoto útočníka si trenéři váží hlavně proto, že pomáhá záloze, připravuje šance křídelníkům a hlavně to, že doplňoval Cristiana Ronalda, který byl hlavní gólovou mašinou Realu za tento čas. Oba muži totiž do Madridu přišli ve stejném přestupovém období. 

Benzema byl zejména Zidanův oblíbenec, i nynější trenér Solari mu dává hodně šancí a vkládá do něj svou důvěru. Jak se ale na Benzemu dívá boss Realu Madrid a prezident klubu Florentino Peréz, který Benzemu koupil a je v této funkci po celých deset let?

Vůle fanoušků je jedna věc, experti a muži, kteří o sestavě a složení klubu rozhodují, mají ale zcela jiný názor. A Peréz Benzemu stejně jako Zidane zbožňuje. "Benzema? Nejlepší útočník na světě," prohlásil prezident Bílého baletu.