Nejštědřeji placení hráči Serie A? Finanční dominance Juventusu je neskutečná

Nejštědřeji placení hráči Serie A? Finanční dominance Juventusu je neskutečná

Zatímco v české lize bývají výdělky hráčů převážně tabuizovány, například v Serii A s tím žádné drahoty nedělají a i díky tomu se můžeme podívat na přehlede nejlépe vydělávajících borců, kteří se živí fotbalem na Apeninském poloostrově.

S velkým náskokem vládne celému žebříčku čerstvě čtyřiatřicetiletý Cristiano Ronaldo, jemuž platí jeho Juventus Turín 31 milionů eur ročně.

Je zajímavé, že v první desítce figuruje hned osm hráčů Bianconeri z Juventus Stadium včetně nejčerstvější posily Aarona Ramseyho, který se zařadil na třetí místo, aniž by v italské lize odkopal jedinou minutu.

Z kádru úřadujícího šampiona jsou ještě mezi absolutní smetánkou také Dybala, Pjanič, Douglas Costa, Khedira, Bonucci, Emre Can i Alex Sandro.

Jedinými dvěma výjimkami jsou dva nejlépe vydělávající muži z AC Milán, respektive Neapole - brankář Donnarumma a obránce Koulibaly.

Další velké ligové osobnosti jako Quagliarella, Zapata, Piatek, Milik, Immobile, Icardi, Insigne či El Shaarawy byste mezi těmi s nejlukrativnějšími smlouvami nenašli.

TOP 10 nejlépe placených hráčů Serie A:

(sumy jsou uváděny v milionech eur)

1. Cristiano Ronaldo 31
2. Dybala 7
3. Ramsey 6.9
4. Pjanic 6.5
5. Donnarumma 6
6. Douglas Costa 6
7. Khedira 6
8. Koulibaly 6
9. Bonucci 5.5
10. Emre Can 5
10. Alex Sandro 5

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.