Jablonský se zastal Příbrami: Tenhle tým má na to, aby vozil body z venku

Jablonský se zastal Příbrami: Tenhle tým má na to, aby vozil body z venku

Ostřílený zadák Tomáš Jablonský už je po epizodě v třetiligových Zápách zpět na prvoligové mapě a na jaře bude pomáhat Příbrami, aby udržela nejvyšší soutěž i pro sezonu 2019/2020.

Jaká to byla zkušenost? "Je jasné, že třetí nejvyšší soutěž hráče neživí jako liga. Něco málo jsem tam bral, ale to se nedá vůbec srovnávat," nechal se slyšet bývalý obránce Slavie či Zbrojovky Brno, který po náhlém ukončení kariéry pracoval v Edenu jakožto koordinátor péče o zahraniční hráče a mládež a nějaký čas se živil také jako realitní makléř.

Vstup do jara jeho chlebodárci na stadionu U Nisy nevyšel a prohra 0:4 bolela. "Fyzicky jsem se cítil vážně dobře. Musím říct, že příprava byla sice krátká, ale naběhali jsme toho hodně, často jsme byli i v posilovně. Jenže výkon celého týmu byl v Liberci prostě špatný," neměl problém přiznat svěřenec kouče Josefa Csaplára, který má na kontě 191 prvoligových vystoupení a během jara by tedy mohl dosáhnout jubilea.

Ve 21. kole přivítá jeho Příbram u řeky Litavky Zlín, který začal domácí porážkou a poté čeká Rezka, Nitrianského a spol. velmi důležitý výjezd na Hanou, kde je doma čtrnáctá Sigma. "Neplnili jsme, co jsme si řekli. A je to škoda, protože si myslím, že tenhle tým má na to, aby vozil body z venku. Jde jen o to, abychom hráli tak, jak máme. Jinak budeme klesat v tabulce dolů a to nechceme," upozornil jednatřicetiletý bek.