Jsme dobře připraveni a prokážeme to, věří Kovařík. Plzeň ale před Dinamem počítá ztráty

Jsme dobře připraveni a prokážeme to, věří Kovařík. Plzeň ale před Dinamem počítá ztráty

Dinamo Záhřeb bude úvodní překážkou na cestě Viktorie Plzeň jarní částí evropských pohárů. K tomu, aby nešlo o překážku poslední, potřebují Západočeši zvládnout v první řadě domácí zápas. Odvaha jim nechybí, chybí jim ale řada opor.

První utkání čeká Viktoriány už ve čtvrtek večer a plzeňský trenér Vrba si dobře uvědomuje, jak silný soupeř bude proti jeho svěřencům stát. „V domácí soutěži jsou obrovským favoritem a potvrzují to už několik sezon, jde o suverénně nejsilnější chorvatské mužstvo. A že v Evropské lize byli první ve skupině s Fenerbahce, Anderlechtem a Trnavou? To dokazuje, že hrají velice dobře,“  varuje před protivníkem.

Úspěšného tažení chorvatského celku základní skupinou Evropské ligy si všiml i Jan Kovařík. „Nečeká nás nic jednoduchého, zároveň si však myslím, že jsme dobře připraveni a zítra to prokážeme. Na domácím hřišti podáváme stabilně dobré výkony,“ věří plzeňský hráč.

Generálka na Záhřeb však nevyšla Plzni úplně podle představ. „V Boleslavi jsme odehráli průměrné utkání. Pokud chceme vyhrát v Evropské lize, tak musíme odehrát nadprůměrné utkání,“ ví dobře Vrba.

Viktoria se ale kromě nepříjemného a silného soupeře bude muset vypořádat i s poměrně značnými absencemi ve vlastních řadách. Čtveřici Kolář, Krmenčík, Kopic a Hejda nepustí na trávník zdravotní problémy, kvůli karetnímu trestu nebude k dispozici ani Limberský.