Petr přichází do Jihlavy kvůli zkušenosti, gólovému potenciálu i variabilitě. Kteří 3 hráči z Kučerova kádru mizí?

Petr přichází do Jihlavy kvůli zkušenosti, gólovému potenciálu i variabilitě. Kteří 3 hráči z Kučerova kádru mizí?
OBSAHUJE VIDEO

Jihlava oznámila příchod bývalého mládežnického reprezentanta s 211 prvoligovými a 42 druholigovými starty Jakuba Petra, který posiluje její ofenzivní řadu.

Osmadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc s minulostí ve Slovácku či Slavii, jenž se stal letos v lednu volným hráčem, přichází na Vysočinu na přestup.

"Jakub Petr k nám přichází jako posila pro boje o návrat do Fortuna:ligy. Chceme využít jeho zkušenosti, gólový potenciál i variabilitu na více ofenzivních postech sestavy. Kouč Radim Kučera jej dobře zná ze společného hráčského působení v Olomouci. Věříme, že pro Jakuba naplnění našich cílů představuje velkou motivaci a že naše očekávání dokáže naplnit," citoval web fcvysocina.cz slova jihlavského ředitele Jana Stańka.

Petr, jehož do Jihlavy přilákal nejen Radim Kučera, ale i jeho asistent Josef Mucha, by mohl být považován za postupového specialistu. Během jeho dvou druholigových ročníků se mu totiž vždy podařilo postoupit o soutěž výše...

"Kéž by to tak bylo! Vnímám, že si tady všichni přejou, aby Vysočina zase hrála I. ligu. Boj o postup pro mne představuje velkou motivaci a jeden z hlavních důvodů, proč jsem tady. Lze říci, že jsem schopen nastoupit na všech ofenzivních místech. Nejlépe se asi cítím ve středu zálohy. Když je třeba, tak dokážu zahrát i na hrotu," doplnil nový kolega Zoubeleho, Vaculíka a spol.

Druhý tým FNL mimochodem uvolnil trojici Roman Čáp, Tomáš Hykel a Dominik Pedro. "Na zkoušku v Chrudimi  zamířil devatenáctiletý záložník Roman Čáp. Přejeme mu, aby se do druholigového kádru prosadil a v rámci uvažovaného jarního hostování nabral co nejvíce zkušeností, které později zúročí v dresu FC Vysočina. Své hostování v FCV ukončil krajní bek Tomáš Hykel, který se vrací do Baníku Ostrava a následně poputuje do mateřského Frýdku-Místku v MSFL. Tomáš se u nás do sestavy během podzimu neprosadil, proto jsme se dohodli, že by to měl zkusit jinde. Za pravidelným herním vytížením v dospělém fotbalu odešel i stoper Dominik Pedro, jenž bude již natrvalo pokračovat v Benešově v ČFL," uzavřel stránkami fcvysocina.cz citovaný funkcionář Staněk.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.