Pizarro může přijít o status nejlepšího zahraničního kanonýra bundesligy. Lewandowski už je velmi blízko...

Pizarro může přijít o status nejlepšího zahraničního kanonýra bundesligy. Lewandowski už je velmi blízko...

Nejlepším zahraničním střelcem v historii bundesligy je čtyřicetiletý veterán Claudio Pizarro, který v barvách Bayernu Mnichov a Werderu Brémy nasázel 194 branek.

Jeho rekord by však mohl padnout již v nejbližších dnech a týdnech. Pouze o jeden gól méně má totiž na kontě Robert Lewandowski, který jej na 193 přesných zásazích.

Produktivní polák, jenž skóroval čtyřiasedmdesátkrát za Dortmund a zbylých 119 tref už dosáhl v barvách bavorského giganta, nynějšího držitele maxima mimořádně uznává.

"Claudio byl vždy silný a klidný. Jeho technika byla neuvěřitelná. Vždy přesně věděl, co chce s míčem udělat a to jsem se od něj naučil. Nemám problém přiznat, že spoustu z toho, co dokážu, umím jen díky němu. Učil jsem se tím, že jsem ho sledoval," citoval web ruik.cz slova kolegy Robbena, Ribéryho, Neuera a spol., který se navíc stal prvním cizincem, jenž dokázal stokrát skórovat v Allianz Areně.

Samotný kolega Thea Gebre Selassieho by ale ještě rád také nějakou tu trefu přidal. Tím spíš, když má před sebou výzvu, že může být prvním hráčem v historii, který by v bundeslize rozvlnil síť jednadvacet let v řadě. Pokud v roce 2019 ve zbývajících třinácti duelech alespoň jednou udeří, stane se navíc historicky nejstarším skórujícím borcem bundesligy, když překoná Miroslava Votavu.

"Chtěl bych vstřelit ještě několik gólů, abych to Robertovi nenechal bez boje. Rád bych si rekord udržel," pronesla portálem ruik.cz zmiňovaná peruánská ikona s minulostí v Chelsea i Kolíně nad Rýnem, která má rozhodně šanci. V této sezoně byla v základu dvakrát a připsala si dva góly.

Již v pátek na půdě Augsburgu ho ovšem může o dekádu mladší svěřenec Nika Kovače odsunout na druhé místo pořadí...

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.