Slepička favorizuje Dinamo: Vidím to pro něj šedesát ku čtyřiceti. Cítím, že bude mít Plzeň velké problémy

Slepička favorizuje Dinamo: Vidím to pro něj šedesát ku čtyřiceti. Cítím, že bude mít Plzeň velké problémy

V Dinamu Záhřeb, které se v rámci vyřazovací fáze Evropské ligy postaví Viktorii Plzeň, působil v letech 2009 - 2011 také současný příbramský veterán Miroslav Slepička a nevedl si vůbec špatně.

Někdejší spoluhráč Lovrena z Liverpoolu, Vrsaljka z Interu Milán či Mandžukiče z Juventusu si v oné éře připsal tři chorvatské tituly, které okořenil i jedním triumfem v tamním poháru.

Na jihu Evropy byl velmi oblíbený i kvůli tomu,že se v novém angažmá po odchodu ze Sparty uvedl dvěma hattricky. "Na Chorvatsko mám vůbec hezký vzpomínky, přirostlo mi k srdci. Byl jsem se podívat několikrát i na klubu, v restauraci, kam jsme chodili na jídlo. Potkal jsem se s kamarády z té doby. Fanoušci mě měli rádi a vlastně to dávají najevo pořád, když se objevím v Záhřebu. V létě ve Splitu mě poznal fanoušek Hajduku, což je největší rival Dinama. Řekl mi: fandím sice Hajduku, držel jsem vám ale, kromě zápasu s námi, vždycky palce. Moc mě tím potěšil," uvedl na webu sport.cz svěřenec Josefa Csaplára, jenž by se měl po těžkém zranění opět zapojit do ligového dění v průběhu jara.

A jak vidí plzeňský boj o postup? "Mám pocit, že bude mít Plzeň velké problémy. Byť jí fandím, myslím, že ji čeká těžká práce. Dinamo šlape, vidím to pro něj šedesát ku čtyřiceti," zavěštil si kolega Fantiše, Rezka, Nitrianského, Voltra a spol.

Proč se přiklání k chorvatskému obrovi, který v tuzemsku až takový zvuk nemá? "Přišel trenér Bjelica, kabina za ním jde, hráči ho mají rádi. I to je jeden z důvodů, proč lehce favorizuju Dinamo," citoval web sport.cz slova sedmatřicetiletého Slepičky.

Ve čtvrtek od 21:00 v Plzni a příští týden v 18:55 v Záhřebu se uvidí...