Ekstraklasa za Lavičkou mu nevyšla, nyní začala Ikauniekse vábit Mladá Boleslav

Ekstraklasa za Lavičkou mu nevyšla, nyní začala Ikauniekse vábit Mladá Boleslav

Lotyšský reprezentační útočník Dávis Ikaunieks byl po nevydařeném podzimu spojován s odchodem z Jablonce snad celý leden. Ačkoliv je exjihlavský střelec součástí kádru Petra Rady i nadále, jeho brzký odchod ze Střelnice je stále možný.

To vše i přesto, že mu nevyšel odchod do polské Ekstraklasy, kam ho neúspěšně lanařil nový trenér Slasku Wroclaw Vítězslav Lavička.

Do uzavření tuzemského přestupového okna stále zbývá více než týden a o kolegu Trávníka, Doležala, Chramosty a spol. se začala zajímat Mladá Boleslav, která prošla v posledních týdnech velkou obměnou a svůj kádr notně omladila.

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, oba kluby mezi sebou jednají a v úvahu připadá jak hostování, tak trvalý přestup, s tím, že výsledná částka by klidně mohla dosáhnot výše 10 milionů korun (jen připomínáme, že Miroslav Pelta si ho loni pořídil za sumu o pět až deset milionů větší).

Pětadvacetiletý útočník, který odehrál v této ligové sezoně jen 272 minut čistého času bez gólového vyústění, by se dotyčné změně nebránil a to i přesto, že ofenzivní boleslavskou jedničkou je Rus Nikolaj Komličenko.

Mistr Virsligy z roku 2015, čehož dosáhl ještě v barvách Liepaji, se totiž dobře zná se sportovním ředitelem týmu z města automobilů Josefem Jinochem, kterého potkal na Vysočině.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.