Do Realu nejdu, říká Wenger. Údajně odmítl nabídku Los Blancos už dvakrát!

Arsene Wenger je od začátku této sezóny dobrovolně nezaměstnaný a podle mnohých zdrojů dostal již dvě nabídky na trénování Realu Madrid. Ani jednu ale nepřijal. Proč? A jakou práci by Wenger přijal s radostí?

Do Realu nejdu, říká Wenger. Údajně odmítl nabídku Los Blancos už dvakrát!

Real Madrid i Arsenal čekal v létě stejný osud, dobrovolně tyto týmy opustil úspěšný trenér. Logické tedy bylo, aby se dva muži prohodili. Ale Zinedine Zidane chtěl od trénování pauzu a Wenger nabídku Realu Madrid odmítl, Bílý balet poté angažoval Lopeteguiho, který s týmem vyhořel a nahradil jej Santiago Solari, jemuž se nyní začíná dařit.

První nabídku od Realu dostal Wenger už v létě, aby byl okamžitou náhradou za Zinedina Zidana. Tu ale nepřijal. Ta druhá mu na stole přistála právě pár dnů po vyhazovu Julena Lopeteguiho. Santiago Solari se sice stal dočasným trenérem Realu Madrid, Bílý balet však sháněl trvalého kouče. Solari měl ale dobré výsledky a vysloužil si dlouhodobou smlouvu.

Wenger však říká: "Real Madrid je nejlepší tým na světě. O tom není pochyb," překvapuje francouzský trenér. "Každý ambiciózní trenér by byl blázen, kdyby takovou nabídku nepřijal. Ale já chci zůstat věrný Arsenalu," překvapuje Wenger, jelikož tento tým v létě opustil dobrovolně.

Nyní si ve svých 69 letech užívá důchod, k fotbalu by se ale brzo mohl vrátit. Teď už ne jako hráč, jako trenér, nýbrž jako muž ve vedení Arsenalu, o čemž sní.