Škoda: Do Plzně jedeme samozřejmě s respektem, ale také s nějakým zdravým sebevědomím

Škoda: Do Plzně jedeme samozřejmě s respektem, ale také s nějakým zdravým sebevědomím
OBSAHUJE VIDEO

Sešívaný kapitán Milan Škoda byl proti Genku nejaktivnějším hráčem Slavie. Žádná z jeho šancí se ovšem neujala a i díky tomu skončil čtvrteční pohárový duel bez branek a rozhodne se až na belgické půdě.

"Těch šancí bylo docela dost. Měli jsme tam takové situace, které jsme mohli možná lépe vyřešit. Bohužel nám to tam nespadlo ani jednou. Byli bychom samozřejmě rádi, kdybychom vyhráli, ale ten zápas byl spíše rozjetý na 2:2, takže pro nás je ve finále lepší, že to skončilo 0:0, protože je to do odvety lepší výsledek," informoval na webu slavia.cz člen širšího kádru české reprezentace.

Čím to je, že slavné "S" v EL nestřílí tolik branek a má potíže s produktivitou? "Nevím. Myslím, že jsme měli dost šancí. Je to prostě o lepším řešení situací, anebo jako při těch mých šancích trochu o štěstí. Moc pěkná akce to například byla, když měl Peter Olayinka balón v lajně a dával mi to před bránu. Já jsem byl hodně na přední tyči a trefil jsem to, myslím, dobře, ale bohužel pouze do prostoru, kde stál gólman a on to vyrazil. Tam to bylo zrovna o štěstí. Potom tam byla situace, kde jsem si to mohl dát možná na dva dotyky. Tam jsem se rozhodl špatně," pokračoval kolega Hušbauera, Deliho, Sýkory a spol., jenž v prvním dějství nastřelil tyčku.

Co odveta u lídra belgické ligy? "Odveta bude otevřená. I tak bychom tam asi museli dát nějaký gól. Já si myslím, že to není úplně špatný výsledek, i když jsme chtěli doma samozřejmě vyhrát. Měli bychom lépe řešit určité situace a možná se ještě více tlačit do zakončení. Myslím si, že to může být i trochu o štěstí, aby nám to tam spadlo," doplnil třiatřicetiletý rodák z pražských Vinohrad, který v minulosti oblékal i trikot Bohemians 1905.

Ještě před Gengem čeká lídra Fortuna:ligy obhájce titulu z Plzně, který bude posilněn skalpem Dinama Záhřeb. "Samozřejmě to bude těžké utkání, hraje se hned za tři dny. Uvidíme, ale myslím si, že nám síly zbudou. Je určitě dobře, že se hraje takhle čtvrtek-neděle. Nevadí mi to, ale jsem hlavně rád, že jsou podmínky pro oba týmy stejné. Je to poprvé, co s trenérem Trpišovským pojedeme do Plzně, protože jsme je měli zatím jenom doma. V Plzni je to samozřejmě obtížné a oni nám určitě budou chtít vrátit poslední výsledky z Edenu, protože jsme je tady dvakrát porazili. Bude to určitě náročný zápas. Rozhodne koncovka. Myslím si, že ten zápas jako takový bude vyrovnaný a kdo bude úspěšnější v koncovce, tak uspěje. Doma hrají dobře a my se musíme soustředit hlavně sami na sebe, abychom podali dobrý výkon. Jedeme tam samozřejmě s respektem, ale také s nějakým zdravým sebevědomím," uzavřel na webu slavia.cz jeden ze slávistických vůdců.