V divizi válející Admira, které pomáhá k postupu do ČFL i Blažek, nechce být obětním beránkem Viktorie Žižkov

Poslední tým Fotbalové národní ligy Viktoria Žikov má před sebou generálku na úvodní jarní kolo s lídrem z Českých Budějovic. V sobotu na půdě Tempa Praha změří síly s papírově nejslabším soupeřem ze všech deseti protivníků, na které během zimní pauzy narazil.

V divizi válející Admira, které pomáhá k postupu do ČFL i Blažek, nechce být obětním beránkem Viktorie Žižkov

Soupeřem souboru trenéra Miloše Sazimy bude divizní Admira Praha. "Admiru jsme si na toto období sjednali záměrně. Chtěli jsme po četných testech naší defenzívy prověřit také, jak nám to jde dopředu. V sobotním zápase si také chceme vyzkoušet hráče, kteří buď nedostávali zatím moc příležitostí, anebo byli zranění nebo nemocní. Takový Tusjak je tady 14 dní a ještě pořádně nehrál," ozřejmil na webu fkvz.cz nástupce kouče Petra Mikolandy, který nedávno přezval konkurenční Táborsko.

Admira, která má sezonu rozjetou na postup do ČFL, k čemuž by došlo po čtyřech letech, v zimě trénuje jen čtyřikrát týdne, ovšem na konfrontaci s favoritem, který nedávno těsně nestačil na hradecké Votroky, od nichž inkasoval až v poslední minutě, se těší...

"Žižkov je pro nás kvalitní soupeř, je jasné, že rozdíl dvou soutěží musí být znát. My ale nechceme hrát roli nějakého obětního beránka. Nechceme hrát ustrašeně, ale naopak být Viktorce dobrým sparring partnerem," nechal se slyšet na stránkách fkvz.cz kobyliský kouč František Peřina, jehož svěřenci nestačili ve třetím kole MOL Cupu na Teplice, jimž podlehli 0:6.

Součástí jeho realizačního týmu je mimochodem i někdejší český reprezentant s minulostí ve Spartě, Bohemce či Jihlavě Jaromír Blažek, jenž se v Admiře nově stará o brankářské umění. Proti Bazalovi, Elvisi Mashikemu a spol. budou jeho rady třeba.