Gebre Selassie? Jeho kariéra je obdivuhodná a v Česku nedoceněná, upozorňuje Šilhavý

Dvaatřicetiletý spoluhráč brankáře Jiřího Pavlenky Theodor Gebre Selassie už je součástí bundesligy od léta 2012 a celou tu dobu patří ke klíčovým mužům Werderu Brémy, pro něhož šlo o skvělou investici, neboť vyšel jen na 1,8 milionu eur.

Gebre Selassie? Jeho kariéra je obdivuhodná a v Česku nedoceněná, upozorňuje Šilhavý

Dvojnásobného šampiona české ligy z let 2008 a 2012 dobře zná i současný reprezentančí kouč Jaroslav Šilhavý, který s ním spolupracoval už během svých dní ve Slovanu Liberec.

"Theo svoji kvalitu prokazuje dlouhé roky. Je jedním ze služebně nejstarších hráčů Werderu a v klubu má vybudovanou vynikající pozici," ocenil práci bývalého slávisty nejsledovanější trenér v zemi, jehož slova vyšla na portálu seznamzpravy.cz.

"Jeho kariéra je obecně obdivuhodná a do jisté místy v Česku nedoceněná. Je jen málo českých hráčů, kteří by měli tak dlouhou a úspěšnou kariéru v silné zahraniční soutěži jako on," pokračoval portálem seznamzpravy.cz citovaný někdejší stratég Jablonce, Dukly či Slavie. zdůrazňuje Šilhavý.

Ačkoliv už má svůj věk, své vybudované pozice neopouští ani na mezinárodním poli. "Theo je také důležitým článkem v reprezentaci – jeden z hráčů, který si umí vzít slovo a mluvit za kabinu," zakončil svou chválu Šilhavý.

Obránce momentálně desátého týmu německé ligy navíc patří do skupiny výjimečných, kteří v aktuálním ligovém ročníku 2018/2019 ještě nevynechali na hřištích ani minutu. Spolu s ním se pyšní podobným statusem například německý reprezentant ve službách Bayernu Joshua Kimmich.

Hráči, kteří v této sezoně bundesligy nechyběli ani minutu:

Theodor Gebre Selassie (Werder)
Joshua Kimmich (Bayern)
Waldemar Anton (Hannover)
Salif Sané (Schalke 04)