Jihlava neúnavně zbrojí. Z Baníku si půjčila do své defenzivní řady odchovance Sparty

Jihlava neúnavně zbrojí. Z Baníku si půjčila do své defenzivní řady odchovance Sparty
OBSAHUJE VIDEO

Na Vysočině zbrojí a zbrojí. Zatím poslední zimní posilu hodlají v Jihlavě využít na pravém kraji obrany a bude jí pětadvacetiletý bek Petr Breda. Odchovanec Sparty s minulostí ve Vlašimi, který přichází z Baníku Ostrava, by měl v druholigovém celku hostovat minimálně do léta 2019.

"Vnímali jsme potřebu kvalitně zdvojit post pravého obránce. Z možností, které jsme měli, jsme vsadili na Petra Bredu. Toho trenér Radim Kučera dobře zná, neboť jej v uplynulém ročníku v ostravském Baníku vedl. V pětadvaceti letech jde o zkušeného fotbalistu, který by měl zkvalitnit naši defenzivní linii a zároveň zajistit nezbytnou podporu ofenzívy. V sobotu by se měl poprvé představit v jihlavském dresu proti klubu, v němž v minulosti působil - Vlašimi," představil čerstvou akvizici ředitel Jan Staněk, jehož slova vyšla na stránkách fcvysocina.cz.

Proč vytáhlému zadáka nevyšla ostravská mise? "Na jaře 2017 jsem pomohl postupu do ligy, ale v nejvyšší soutěži můj rozlet zabrzdila zranění a samozřejmě též značná konkurence. Loni na jaře jsem si v poháru zlomil žebro a v létě jsem měl problémy s achilovkou, které se docela táhly. Až na přelomu září a října jsem začal nastupovat za juniorku," vysvětlil webem fcvysocina.cz citovaný defenzivní specialista.

A proč právě druholigový soubor, jehož vede Radim Kučera a který tento týden posílil také bývalý univerzál Olomouce, Slavie či Slovácka Jakub Petr? "Určité možnosti se rýsovaly, ovšem nebylo to nic konkrétního. Z Jihlavy přišla konkrétní nabídka a volal mi i trenér Kučera, s nímž se znám z dřívějšího působení v Baníku. To samozřejmě též sehrálo svoji pozitivní roli. Do Jihlavy samozřejmě přicházím s cílem zabojovat o postup do I. ligy a vrátit Vysočinu tam, kam patří," uzavřel nový obránce Jihlavy, kteoru čeká na startu března domácí duel se Znojmem.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.