Štětina: Plechatý je výjimečný, což se ukazuje v tom, že je v devatenácti v A týmu

Sparta se v úvodním duelu jara trápila doma s Bohemians a uspěla až díky penaltě odpískané v samotném závěru. V defenzivní řadě přivítala talentovaného mladíka Dominika Plechatého, kterému je teprve devatenáct let. Jeho debut chválil i druhý stoper letenského celku Lukáš Štětina.

Štětina: Plechatý je výjimečný, což se ukazuje v tom, že je v devatenácti v A týmu

Vedle Štětiny se v základní sestavě objevil nečekaně Plechatý, ale svým výkonem přesvědčil veřejnost, že si tuto šanci zasloužil. „Hráli jsme spolu už v přípravě. Samozřejmě vzájemně při zápase hodně komunikujeme, což je hodně důležité. I mimo hřiště si říkáme, co bylo dobře a na čem je ještě potřeba zapracovat,“ popisuje spolupráci sedmadvacetiletý slovenský obránce.

„Dominik je výjimečný, což se ukazuje v tom, že je v devatenácti v A týmu. Když na sobě bude pracovat, má obrovský potenciál,“ věří Štětina svému novému parťákovi ve stoperské dvojici a věří, že se mohl zapracovat do stabilní opory základní sestavy. Sparta v poslední době vsází stále více na své talenty a odchovance a rozhodla se vydat zcela jinou cestou, než tomu bylo předtím, kdy bláznivě nakupovala zahraniční akvizice.

Přes Bohemians vedla velice trnitá cesta a Štětina tuší, že ani proti Dukle nečeká Spartu nic jednoduchého. „První zápas jara byl velmi důležitý. Vzadu jsme udrželi nulu a trochu se štěstím jsme vyhráli, ale počítá se to. Jen škoda té hry, kterou musíme zlepšit. Věřím, že čím víc zápasů odehrajeme, tím výrazněji půjdou naše výkony vzhůru,“ dodává zkušený obránce, který by se svými spoluhráči rád navázal na vydařenou zimní přípravu.