Ščasný: Každý se chce proti Spartě vytáhnout. My však musíme právě v takových zápasech bodovat

Úvod jara zvládla pražská Sparta s velkými obtížemi. Dobré výsledky ze zimní přípravy byly zapomenuty a opět se spekuluje, kdy trápení letenského celku skončí. V pondělí v podvečer čeká svěřence kouče Zdeňka Ščasného další pražské derby, tentokrát zamíří na Julisku. A body nutně potřebují, pokud pomýšlejí na dobré umístění v základní části.

Ščasný: Každý se chce proti Spartě vytáhnout. My však musíme právě v takových zápasech bodovat

Sparta si je moc dobře vědoma, že duel s Klokany nebyl po herní stránce ideálním a má na čem pracovat. Další ligový duel, který ji čeká, je s celkem, který bojuje o udržení mezi elitou, proto se opět nečeká snadná bitva.

„S Bohemkou jsme chtěli za každou cenu vyhrát, což se nám nakonec povedlo. Věděli jsme, že nebude snadné navázat na uvolněnou přípravu. Ukázalo to samozřejmě naši nervozitu, ale zároveň třeba i to, že mladí kluci mají na to, aby v sestavě zůstali,“ poukázal Ščasný nejen na dobrý výkon obránce Plechatého.

Dukla je posledním týmem tabulky, ale letenský klub rozhodně svého soupeře nepodceňuje. S jistotou v kabině tvrdí, že na Julisce se bude bojovat o každý bod. „Soupeři, proti kterým hraje Sparta, se vždy chtějí vytáhnout a podat mimořádný výkon,“ poukazuje Ščasný na motivaci soupeře, pro kterého by body se Spartou měli v záchranářské misi cenu zlata.

„Pokud se chceme ale vrátit na důstojné pozice a chceme se bodově dotáhnout na špici, musíme v takových zápasech bodovat,“ říká jednoznačně kouč Sparty, který se po utkání s Bohemians dočkal pískotu z řad fanoušků, kteří se dožadují jeho konce na trenérském křesle.