Kam se poděl muž, jenž měl spasit Spartu? Stramaccioni je už rok bez angažmá

Trenér Andrea Stramaccioni byl loni na začátku jara vyhozen z pozice hlavního trenéra pražské Sparty a už rok si nenašel angažmá. Jak to s italským trenérem, do kterého Sparta vkládala velké naděje, vůbec vypadá?

Kam se poděl muž, jenž měl spasit Spartu? Stramaccioni je už rok bez angažmá

Stramaccionimu se blýskalo na velkou trenérskou kariéru. Měl úspěchy s Interem Milán a poté se mu dařilo i v Udinese, tam ale jeho výkony klesaly a poté byl vyhozen. Poté trénoval řecký Panathinaikos, kde si stejně jako později do Sparty přivedl mnoho zejména zahraničních posil, ani tam ale příliš dlouho nevydržel.

V létě 2017, kdy byla pražská Sparta na začátku krize, jej angažoval právě klub z Letné, samozřejmě za nemalý plat. Stramaccionimu také poskytl velké množství finančních prostředků na posily a s nimi italský trenér skutečně nešetřil - přivedl například Mandjecka, Mavubu, Tel Chaima či další hvězdy, které se do této doby ovšem příliš neprosadily.

Na Letné vydržel ale něco málo přes půl sezóny a poté vedení klubu došla trpělivost a kouče odvolalo. Nahradil jej Pavel Hapal. Od toho ale uplynul už téměř rok. Většina jeho posil už ze Sparty odešla a nejraději by na něj všichni fanoušci zapomněli. 

O Stramaccioniho se ovšem za tu dobu zajímalo několik klubů ze Serie A, anglická druholigová Aston Villa či ruská Rubin Kazaň. K angažování však nedošlo. To ale Stramaccionu vadit nemusí, neboť mu Sparta bude platit nemalé peníze až do června 2019. Měsíčně dostává bez ohledu na vyhazov téměř 5 milionů korun, musí se však dělit se svými sedmi asistenty.