Legendární Pizarro. Jaký rekord gólem za Brémy překonal?

Legendární Pizarro. Jaký rekord gólem za Brémy překonal?

Jméno Claudio Pizarro zná nejeden německý fanoušek. Legenda tamní bundesligy překonala v dresu Werderu Brémy v sobotním utkání proti Hertě Berlín zajímavý rekord.

Pizza, jak se Pizarrovi ze zcela pochopitelných důvodů přezdívá, má za sebou velmi bohatou kariéru. Po odchodu z rodného Peru přestoupil právě do Brém, kde strávil dvě úspěšné sezóny a angažoval jej Bayern Mnichov, kde udělal skvělou kariéru. Pak ale přestoupil do Chelsea, kde se příliš neprosadil a následoval návrat do Německa.

A navrátil se opět do Brém, kde z Chelsea jednu sezónu hostoval a poté tam přestoupil. Ani to ale nebyla konečná. Ještě ve 33 letech jej koupil opět právě Bayern Mnichov a Pizarro zde strávil další tři sezóny. Ani ve 36 letech ale kopačky na hřebík nepověsil, právě naopak. Opět se vrátil do Brém na jeho už třetí štaci v severoněmeckém klubu.

Tam strávil dvě sezóny a opět přestoupil, tentokrát do Kolína nad Rýnem. Tam se ale zdržel pouze jednu sezónu a od září nepůsobí nikde jinde než ve Werderu Brémy, na celkově čtvrté štaci v tomto německém klubu. Neuvěřitelné. V říjnu 2018 totiž Pizza oslavila 40. narozeniny. 

Nyní se proti Hertě Berlín stal nejstarším bundesligovým střelcem v historii. V 6. minutě v nastavením v druhém poločasu vyrovnal na 1:1 a zajistil Werderu bod z tohoto utkání. Tomu se stalo, když mu bylo 40 let a 136 dnů. Překonal tak rekord Miroslava Votavy, který byl v bundeslize o patnáct dnů mladší. Navíc to nevypadá, že by měl s fotbalem končit a klidně svůj rekord může ještě překonat...

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.