Legendární Pizarro. Jaký rekord gólem za Brémy překonal?

Jméno Claudio Pizarro zná nejeden německý fanoušek. Legenda tamní bundesligy překonala v dresu Werderu Brémy v sobotním utkání proti Hertě Berlín zajímavý rekord.

Legendární Pizarro. Jaký rekord gólem za Brémy překonal?

Pizza, jak se Pizarrovi ze zcela pochopitelných důvodů přezdívá, má za sebou velmi bohatou kariéru. Po odchodu z rodného Peru přestoupil právě do Brém, kde strávil dvě úspěšné sezóny a angažoval jej Bayern Mnichov, kde udělal skvělou kariéru. Pak ale přestoupil do Chelsea, kde se příliš neprosadil a následoval návrat do Německa.

A navrátil se opět do Brém, kde z Chelsea jednu sezónu hostoval a poté tam přestoupil. Ani to ale nebyla konečná. Ještě ve 33 letech jej koupil opět právě Bayern Mnichov a Pizarro zde strávil další tři sezóny. Ani ve 36 letech ale kopačky na hřebík nepověsil, právě naopak. Opět se vrátil do Brém na jeho už třetí štaci v severoněmeckém klubu.

Tam strávil dvě sezóny a opět přestoupil, tentokrát do Kolína nad Rýnem. Tam se ale zdržel pouze jednu sezónu a od září nepůsobí nikde jinde než ve Werderu Brémy, na celkově čtvrté štaci v tomto německém klubu. Neuvěřitelné. V říjnu 2018 totiž Pizza oslavila 40. narozeniny. 

Nyní se proti Hertě Berlín stal nejstarším bundesligovým střelcem v historii. V 6. minutě v nastavením v druhém poločasu vyrovnal na 1:1 a zajistil Werderu bod z tohoto utkání. Tomu se stalo, když mu bylo 40 let a 136 dnů. Překonal tak rekord Miroslava Votavy, který byl v bundeslize o patnáct dnů mladší. Navíc to nevypadá, že by měl s fotbalem končit a klidně svůj rekord může ještě překonat...