Ronaldo nikdy nechtěl přestat trénovat, vzpomínají na mladého Cristiana ve Sportingu. Vrátí se tam někdy?

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi jsou dnes velcí rivalové, jejich cesta na vrchol ale vypadala jinak. Messi se narodil s talentem od Boha, kdežto Cristiano se k pěti Zlatým míčům vypracoval tvrdou pílí. To potvrzují i jeho spoluhráči ze Sportingu Lisabon, kde Portugalcova profesionální kariéra začínala.

Ronaldo nikdy nechtěl přestat trénovat, vzpomínají na mladého Cristiana ve Sportingu. Vrátí se tam někdy?

Ronaldo se narodil na portugalském ostrově Madeira, kde s fotbalem začínal. Jakmile se prosadil v nejlepším ostrovním klubu, tak zamířil do akademie Sportingu Lisabon, kde se ve svých mladých letech postupně prokousal až do A týmu. V roce 2003 hrál přátelský zápas proti Manchesteru United, kam poté i přestoupil a prosadil se i v Premier League.

Poté už samozřejmě všichni víme, jakým směrem se ubírala jeho kariéra. Z Manchesteru přestoupil do Realu Madrid a loni vyměnil Bílý balet za italský Juventus, kde hraje nyní. V Turíně, v Madridu a později i v Manchesteru se na něj spoluhráči koukali jako na hvězdu a nejlepšího hráče týmu, ve Sportingu to bylo ale jinak.

Ronaldo byl pouze mladík a v A týmu Sportingu příliš dlouho nehrál. Ze začátku byl příliš mladý na to, aby jej spoluhráči respektovali, a jakmile se výkony vyšvihl na špičku, tak jej koupili Rudí ďáblové. Spoluhráči z lisabonského klubu ale potvrzují, že Ronaldo byl opravdu pracant a že každý jeden gól, který momentálně vstřelí, ho v mládí stál nemalé úsilí.

"Když trénoval, tak jsme nechápali, jak může tak dlouho vydržet. `Cristiano, už skonči,` říkali jsme mu. Ale on se na nás neohlížel. Trénoval pořád dokola," říká například bývalý spoluhráč pětinásobného vítěze Ligy mistrů Tonito. 

Sám Ronaldo na angažmá ve Sportingu moc dobře vzpomíná. A zda uvažuje o tom, jestli se tam někdy vrátí? "Ve fotbale nikdy nevíte. Možné to je," usmívá se CR7.