Hvězda jménem Piatek. Žije proto, aby skóroval, raduje se z něj Gattuso

Krysztof Piatek ještě loni kopal v polské lize, která je srovnatelná s tou českou, nyní ale konkuruje Ronaldovi v Serii A v bitvě o nejlepšího střelce ligy. Za půl roku v Janově si vystřílel přestup do Milána a i na San Siru se prosazuje.

Hvězda jménem Piatek. Žije proto, aby skóroval, raduje se z něj Gattuso

Z polského kanonýra se pomalu, ale jistě, stává nová hvězda evropské kopané a vzhledem k národnosti mu logicky můžeme říkat nový Lewandowski. Dokonce to vypadá, že se prosazuje i v Miláně, kde už vyhořelo za poslední roky několik mnohem lepších útočníků. Piatek je zkrátka nové eso trenéra Gennara Gattusa.

A ten si je toho moc dobře vědom. "Za sedm nebo osm měsíců si všichni na tyto góly už zvykli. Piatek je hráčem, který žije pro góly. Velmi dobře se pohybuje a má skvělé technické schopnosti. Jsme rádi, že ho tu máme a hraje za nás. Celkově ovšem nerad slýchám řeči o individualitách, rád se bavím o týmu. Výsledky nám pomáhají, přinášejí do kabiny entusiasmus. Potřebujeme takto pokračovat," chválí trenér AC Milán Piatka.

Piatek, z něhož se světová hvězda stala až tuto sezónu, však zůstává skromný. "Je to skvělý trenér a byl legendou tohoto klubu. Cítím se jako součást rodiny, je mi zde velmi dobře a jsem šťastný. V takových výkonech hodlám pokračovat, i nadále chci pomáhat týmu," vrací polský kanonýr Gattusovi.