Mourinho vytvářel v kabině špatnou atmosféru, vzpomíná Alexis

Příchod Ole Gunnara Solskjaera vnesl do týmu Manchesteru United dobrou náladu, zvedla se forma téměř všech hráčů a alespoň trochu pookřál čilský křídelník Alexis Sanchéz. Ten srovnává právě Solskjaera a předchozího kouče Mourinha, jenž byl v prosinci vyhozen.

Mourinho vytvářel v kabině špatnou atmosféru, vzpomíná Alexis

Sanchéz po odchodu z Chile v Evropě působil v italském Udinese, španělské Barceloně a poté se přesunul do Premier League. Od roku 2014 hrál za londýnský Arsenal, v lednu 2018 ale přestoupil právě do Manchesteru United. První rok mu ale úplně nevyšel, nedokázal najít formu, to se ale te'd alespoň trochu děje a fanoušci Manchesteru vidí jeho foremní vzestup.

Může za to nepochybně změna trenéra. Pod Mourinhem se trápilo vícero hráčů v čele s Paulem Pogbou, všichni se ale nyní zlepšili a to i Sanchéz. "Za trenéra Mourinha atmosféra v kabině opravdu nebyla ideální," přiznává Alexis. A když to nefunguje v kabině, nemůže tým předvádět dobrý fotbal a dobré výsledky.

"Mourinho je jeden z nejlepších trenérů na světě," uznává však manchesterské číslo 7. "Skvěle rozumí hře, vybírá taktiku, ale když nemáte podporu od hráčů v tom, co děláte, nemůžete být úspěšný," pokračuje Sanchéz. "Ztráceli jsme jeho důvěru a on postupně tu naši. Změna trenéra byla na místě," okomentoval trenérskou rošádu na Old Trafford dvojnásobný mistr Jižní Ameriky.