Bude nový Klose reprezentovat Česko? Možné to je, potvrzuje hráč i kouč národního týmu

V Česku není tak obvyklé, aby jej reprezentovali hráči ne zrovna českého původu. Theodor Gebre Selassie je jen výjimka potvrzující pravidlo. Proto je překvapivé, že ke vstupu do české reprezentace nemá zrovna daleko Davie Selke, hráč Herthy Berlín.

Bude nový Klose reprezentovat Česko? Možné to je, potvrzuje hráč i kouč národního týmu

Selke přitom reprezentoval Německo v mládežnických kategoriích a zahrál si i na olympijských hrách v Riu de Janeiru 2016. Hrál pouze za tři profesionální kluby a všechny byly německé - Werder Brémy, Red Bull Lipsko a nyní Hertha Berlín.

Jenže Selke ve svých 24 letech chápe, že v německé reprezentaci asi už neprorazí. A to i přesto, že se o něm říkalo, že to bude nový Klose. Po odchodu z Lipska ovšem v Berlíně nikdy nenavázal na tak dobré výkony a vzdaluje se mu i příležitost reprezentovat Německo, které ještě loni drželo titul mistra světa.

Selkeho matka pochází z Česka a předky má i v Etiopii. Tu ale nejspíše reprezentovat nebude. Proto prý Selke uvažuje, že vstoupí právě do české reprezentace. Údajně se již sešel s trenérem Jaroslavem Šilhavým, což ostatně kouč národního týmu potvrdil v TV Seznam, který to označil za "možné".

Výkony hodné německého reprezentanta Selke možná neprokazuje, loni ale vstřelil deset bundesligových branek, což by na základní sestavu v české reprezentaci mělo bohatě stačit. Třeba to bude právě on, na kom vedle Patrika Schicka v útoku bude česká reprezentace stavět na příštím mistrovství Evropy, pokud se tam tedy kvalifikuje...