Real Madrid doma podlehl Gironě, Nainggolan spasil Inter

I v neděli pokračovala utkání z pěti nejfotbalovějších zemí v Evropě. Anglickou Premier League nahradil domácí FA Cup, španělská La Liga, německá Bundesliga, italská Serie A i francouzská Ligue 1 mají ale na neděli naplánovaná velmi zajímavá utkání, kde se ukáží nejlepší domácí týmy.

Wolverhampton je dalším celkem z Premier League, kterému se podařilo postoupit do čtvrtfinále FA Cupu. Vlci porazili Bristol díky jediné brance Cavaleira 1:0. Postoupily i další týmy z Premier League - Crystal Palace a Swansea. Londýnský tým zvítězil nad Doncasterem díky povedené půli 2:0 a velšská Swansea porazila díky obratu ve druhé půli Brentford, jenž poté dohrával v deseti, 4:1.

Jako první šel do akce v neděli Real Madrid, který ovšem doma podlehl Gironě 1:2. Bílý balet sice do vedení poslal Casemiro, Girona ale z penalty snížila a tři body z Bernabeu svému týmu vystřelil Portu. Ke konci navíc druhou žlutou kartu a následně červenou inkasoval kapitán Realu Sergio Ramos. Valencia poté nedokázala porazit Espanyol Barcelonu a remizovala 0:0. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v bráně večer podlehla Villarrealu 0:3. V posledním nedělním utkání Betis remizoval s Alavesem 1:1.

Frankfurt se sice doma dostal do vedení, Borussia Mönchengladbach ale necelých deset minut před koncem srovnala a stanovila konečný výsledek 1:1. Bayer Leverkusen díky brankám Havertze a Baileyho zvítězil v lokálním derby nad Fortunou Düsseldorf 2:0.

V prvním zápase italské ligy v neděli doma SPAL podlehl Fiorentině 1:4, mezi střelce se zapsal i syn trenéra Atletica Madrid Giovanni Simeone. Empoli doma dokázalo zvítězit nad Sassuolem 3:0 a vyhrát se podařilo i Udinese, která díky penaltové dorážce Teodorczyka porazila Chievo Verona. Janov doma nakonec otočil utkání s Laziem Řím a vyhrál 2:1. Inter Milán pak těsně zvítězil nad Sampdorií 2:1, vítězný gól vstřelil "ninja" Radja Nainggolan. Neapol večer pouze remizovala s FC Turín 0:0.

Ve Francii viděli diváci v první várce zápasů, které začínaly v 15 hodin, kromě výhry Bordeaux nad Toulouse 2:1 také dvě bezbrankové remízy. Tu první představilo Caen a Štrasburk a tu druhou Lille a Montpellier. Reims poté porazilo Rennes i s Tomášem Koubkem 2:0.  Paříž poté těsně, ale přece, porazila Saint-Etienne a to 1:0. Autorem jediné a vítězné branky byl Kylian Mbappé.

Valencia - Espanyol Barcelona 0:0 (0:0)
Červená karta: 90+5. Lopez (Espanyol Barcelona)

Villarreal - Sevilla 3:0 (2:0)
Branky: 20. Alvaro, 45. Ekambi, 86. Alfonso

Real Betis - Deportivo Alaves 1:1 (1:1)
Branky: 15. Lo Celso - 28. Maripan

Německá Bundesliga, 22. kolo:

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)
Branky: 45+1. da Costa - 82. Zakaria

Bayer Leverkusen - Fortuna Düsseldorf 2:0 (1:0)
Branky: 18. Havertz, 66. Bailey

Italská Serie A, 24. kolo:

S.P.A.L. - Fiorentina 1:4 (1:1)
Branky: 36. Petagna - 44. Fernandes, 79. Veretout (pen.), 81. Simeone, 88. Gerson

Empoli - Sassuolo 3:0 (2:0)
Branky: 34. Krunic, 37. Acquah, 60. Farias

Janov - Lazio Řím 2:1 (0:1)
Branky: 75. Sanabria, 90+4. Criscito - 44. Badelj

Udinese - Chievo Verona 1:0 (0:0)
Branka: 86. Teodorczyk
Neproměněná penalta: 85. Teodorczyk (Udinese)

Inter Milán - Sampdoria Janov 2:1 (0:0)