Plzeň přejela Slavii a stáhla její náskok v tabulce, Smola zajistil Opavě bod ze Střelnice

I v neděli pokračuje česká první liga, ačkoliv většina zápasů byla odehrána už v sobotu. Na programu je samozřejmě především šlágr mezi druhou Plzní a první Slavií Praha, mimo to se ale v Jablonci představí Opava.

Jablonec měl před utkáním jisté, že v případě výhry předskočí Baník a ocitne se na třetím místě. Tomu nahrál už v 16. minutě skórující Rumun a exsparťan Bogdan Vatajelu. O necelých deset minut později však Opava snížila zásluhou Janetzkého. Jablonečtí byli v utkání aktivnější a v 55. minutě dostali od opavského kapitána Žídka odměnu v podobně vlastního gólu. Už to vypadalo, že Jablonec vyhraje, v 86. minutě ale vyrovnal opavský útočník Tomáš Smola a stanovil tak konečné skóre 2:2.

Šlágr mezi první Slavií a druhou Plzní nabídl první branku až na konci prvního poločasu a jejím autorem byl plzeňský útočník Tomáš Chorý. Po pauze sice "vyrovnal" slavistický Tomáš Souček, jeho gól ale kvůli ofsajdu nebyl zcela správně uznán. Snaha sešívaných o vyrovnání byla neúspěšná a místo toho na 2:0 zvýšil Beauguel. Plzeň tak výhrou snížila náskok Slavie na pouhé tři body, sešívaní se ale stále vyhřívají v čele tabulky Fortuna ligy.

Jablonec - Opava 2:2 (1:1)

Branky: 16. Vatajelu, 55. Žídek (vl.) – 25. Janetzký, 86. Smola
Žluté karty: 28. Hovorka – 28. Janetzký, 29. Řezníček, 90+4. Šrom
Domácí: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Jovović (73. Acosta), Trávník, Kubista, Vatajelu – Doležal, Chramosta (63. Ikaunieks), trenér: Rada
Hosté: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček (61. Manzia) – Jurečka (61. Juřena), Janetzký, Zapalač (75. Stáňa) – Smola, trenér: Kopecký
Rozhodčí: Machálek – Pelikán, Vlasju
Diváci: 2 585

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 45. Chorý, 82. Beauguel
Žluté karty: 21. Limberský, 83. Hubník – 18. Ševčík, 65. Hušbauer, 73. Olayinka
Domácí: Hruška – Havel, Pernica, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka – Kayamba (67. Petržela), Hořava (89. Bakoš), Kovařík – Chorý (57. Beauguel), trenér: Vrba
Hosté: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Hušbauer, Souček – Stoch, Ševčík (46. Král), Zmrhal (71. van Buren) – Olayinka (76. Škoda), trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Franěk – Moláček, Kříž
Diváci: 11 140