Prohrát jsme si zasloužili, smutní Trpišovský. Měli jsme štěstí, přiznává však Vrba

OBSAHUJE OHLASY

Ve šlágru kola a v utkání prvního týmu s druhým porazila Plzeň pražskou Slavii 2:0. Pro redaktory O2 TV poté na televizní kamery utkání ohodnotili oba trenéři, šéf lavičky první Slavie Jindřich Trpišovský i druhé Plzně Pavel Vrba.

Prohrát jsme si zasloužili, smutní Trpišovský. Měli jsme štěstí, přiznává však Vrba

"Určitě jsme si zasloužili prohrát. Plzeň byla lepší celý první poločas," uznává Jindřich Trpišovský, šéf sešívaných. "Byli aktivnější, vytvořili si tlak a bohužel ke konci poločasu dali gól. My jsme nedokázali hrát naši obvyklou hru," smutnil kouč Slavie.

"Chtěli jsme bodovat, to je jasné. Ale z dlouhodobého hlediska ten výsledek nic neznamená, cesta za titulem je pro oba týmy ještě dlouhá," řekl trenér, jenž si mimo jiné taky pochvaloval hru Alexe Krále, který nastoupil na druhý poločas místo Ševčíka. Trpišovského mrzely i neproměněné šance, Plzeň navíc uznával i za větší aktivitu a důraz.

Slovo poté pro kamery O2 TV dostal i plzeňský trenér Pavel Vrba. "Nebyli jsme hladovější než Slavia," nesouhlasil s Trpišovským. "Oba týmy chtěly vyhrát. My ale měli to štěstí, že jsme dali narozdíl od Slavie dva góly," konstatoval trenér Viktorie.

"Měli jsme více šancí než Slavia, dostávali jsme se více do gólovek. Ve druhém poločase jsme pak měli jistější obranu a neudělali jsme žádnou chybu v defenzívě," líbí se Vrbovi. Ten okomentoval i situaci v tabulce.

"Za výhru jsme rádi. Kdybychom nezvítězili, bylo by to pro nás už velmi těžké. I pro diváky to takhle bude zajímavější. Vyhráno však zdaleka nemáme, Slavia je pořád v čele tabulky," říká realisticky bývalý trenér české reprezentace.