Z deníčku Nica Stanciua

Z deníčku Nica Stanciua

13. prosince 2018 – Volala mi agentka, že prej by mě chtěli v Egyptě. No není to paráda? V zemi, která dala světu Salaha, tetování a takový ty divný znaky, co maj některý kluci v šatně na rukách. Řikala, že rychlostně mi to tam bude vyhovovat a technicky budu za faraona. Navíc mají moře!

14. prosince 2018 – Sakra, slíbil jsem fanouškům, že neodejdu, dokud Sparta nevyhraje nějakou trofej. Agentka řikala, že se na nějaký fanoušky mam vysrat, protože z toho kouká „pěknej balík“, ale je mi to trapný.

15. prosince 2018 – Volal Pelta… Ne, kecám, Hašek. Ivan. Řikal, že už to dávno věděl a že už to v létě řikal Láďovi Vízkovi na svatbě. Vízek mi prej vzkazuje, že jsem žoldák, ale že to nemyslí špatně.

16. prosince 2018 – Byl jsem si koupit černý uhlí a endiaron. Volal mi pan Straka, abych se z toho hlavně neposral, což prej myslel obrazně i doslova. Řikal, že jeho střeva jsou zvyklý na všeljaký „sračky od tataráčku až po utopence“, ale „ten egyptskej gastrosvět“ je úplně jinej level. Ale jinak prej „úžasný angažmá“. Řikal mi, že tam lidi ještě dneska brečej, že ho vyhodili, a z mešit se každý ráno ozývá hluboký protažený „Fraaaaaaanz“. Těšim se!

17. prosince 2018 – Byl jsem si koupit šnorchl. Zase mi volala agentka. Bral bych tam třikrát tolik co tady (padesát milionů korun ročně) a Sparta by za mě dostala 200 milionů, tak snad mě pan doktor pustí. Dneska jsem četl, že už ho Sparta stála dvě miliardy.

18. prosince 2018 – Tak nikam nejdu! Pan doktor prej na peníze kašle (což jsem si všimnul, když Kayovi dává tolik, co bych měl já v Egyptě, a to ani nehraje!) a nepustí mě, dokud Číňani nepustěj Bořka. Tři nahrávače už by pak v týmu nechtěl, protože mu to poradil nějakej novej software, s kterym se trenér ještě nenaučil pracovat. Prej neumí poslat ani esemesku, což pana doktora žere ještě víc, než že neumí trénovat, protože celou Spartu přes esemesky přece řídí, žejo.

19. prosince 2018 – Už jsem se uklidnil. Aspoň můžeme říct, že jsme se rozhodli, že Sparta pro mě bude „nejlepšim řešenim“ a připomenout, že zůstanu, dokud nevyhrajeme tu trofej.

20. prosince 2018 – Včera večer řikal nějakej Japonec ve zprávách, že ve všech mešitách se akorát skrejvaj vrazi a násilníci. Ještě že to nedopadlo.

24. prosince 2018 – Jsem fakt rád. Bez Vánoc bych si nedokázal představit život. Pod stromek jsem si přál, aby Číňani pustili toho Bořka. Tak uvidíme.

31. prosince 2018 – Byli jsme se s Florinem, Vatym a Chipcim podívat na Silvestrovskym derby a Sparta díky Lafimu vyhrála. Snad to fanouškům bude stačit jako ta trofej, co jsem jim slíbil. Volala mi agentka, že se něco rýsuje.

3. ledna 2019 – Rosa dneska na tiskovce řikal, že jsem „důležitý hráč“, ale že by se to projevilo na penězích, to ne. Taky všem vykecal, že jsem chtěl odejít, takže jsem pěkně v hajzlu.

4. ledna 2019 – Tak dobrý! Fanoušci se mi nedivěj. Na facebooku psali, že by šli taky a že se tady akorát zakopu.

6. ledna 2019 – Trénuje s náma Bořek!

 

Celý deníček až do dne, kdy Nico Stanciu odletěl na soustředění, z kterého už se nevrátil, si můžete dočíst v novém čísle časopisu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 7. února 2019.