Drobný udivuje i před čtyřicítkou. Je velmi blízko toho, aby se stal jedničkou Düsseldorfu

Devětatřicetiletý veterán s minulostí v Panioniosu Atény, Fulhamu, Den Haagu, Bochumi, Herthě Berlím, Werderu Brémy či Hamburku Jaroslav Drobný si stále udržuje status důležité součástky týmu.

Drobný udivuje i před čtyřicítkou. Je velmi blízko toho, aby se stal jedničkou Düsseldorfu

Když Fortuně Düsseldorf onemocněl o pět let mlaší Michael Rensing, trenér Friedhelm Funkel avizoval, že vsadí právě na českého nestora, což také odůvodnil slovy, že "pokud někdo nebude nervózní, tak on".

Ostřílený brankář dvanáctého celku tabulky se stal po Claudiu Pizarrovi druhým nejstarším borcem, který zasáhl do letošního dění v bundeslize, s tím, že mezi brankáři mu patří první pozice a je také nejstarším hráčem Fortuny, který kdy hrál nejvyšší německou soutěž.

Ačkoliv jeho tým podlehl v Leverkusenu 0:2, za první branku nemohl, navíc dobře organizoval tým, byl jistý při centrovaných míčích a v neposlední řadě zmařil velkou příležitost Alaria.

"Drobný využil svou šanci a stal se Rensingovi tvrdou konkurencí. Jako rutinér ukázal, že je na něj vždy spoleh," zaznělo na stránkách prestižního Kickeru. "Po takovém výkonu by nikoho nepřekvapilo, kdyby se v Drobný v brance Fortuny opět objevil. Ano, je velmi blízko tomu, aby se i ve svých 39 letech stal jedničkou týmu," uzavřel žurnalista zmíněného Kickeru Martin Gruener.

V sobotu přivítá Düsseldorf před vlastním publikem v Merkur Spiel Areně poslední Norimberk. Půjde bývalý český reprezentant se sedmi mezinárodními vystoupeními mezi tři tyče podruhé za sebou?