Tvrdé zákroky? Je to na rozhodčích, říká Záviška po zápasech na Spartě a s Olomoucí

Pražským Bohemians se moc dobře nevede. Ani na jaře se jim nedaří prolomit střeleckou smlouvou, první dva zápasy prohráli a jsou už na dostřel těm nejnižším patrům tabulky. O střelecké mizérii, ale třeba i zákrocích na vlastní osobu promluvil po dalším nezdaru vršovických hráčů Jan Záviška.

Tvrdé zákroky? Je to na rozhodčích, říká Záviška po zápasech na Spartě a s Olomoucí

Od patnácté Karviné dělí na čtrnácté příčce Bohemians jen tři body, ze stejné vzdálenosti koukají vršovičtí fotbalisté na záda olomoucké Sigmě. A právě s Olomoucí v sobotu prohráli v důležitém utkání na domácí půdě 0:1.

„Přišlo mi to tak rychlé, že nikdo nedokázal zareagovat. Na zadní tyči trefoval jeden z hostujících hráčů míč z voleje. Nevím, jestli se to tam nějak odrazilo nebo Sladký dorazil míč do brány. Je to velké štěstí pro Sigmu, které my prostě nemáme,“ popisoval pro klubový web klíčový moment zápasu, tedy branku Sladkého ze třinácté minuty Jan Záviška z týmu Bohemians.

On ani jeho spoluhráči znovu nedokázali skórovat, čekání na vstřelenou branku se tak protáhlo už na pět duelů. Posledním „klokanem“, který rozvlnil síť soupeřovy branky, byl Krch v závěru remízového utkání proti Příbrami. A to bylo už 24. listopadu.

„Snažíme se tu šňůru bez vstřelené branky prolomit, což je hezké, ale nemůžeme to stále prolomit. Povést se to musí,“ ví Záviška. „Pět utkání bez gólu je strašná bilance. Chybí nám útočník, který by to vzal na sebe. Finální fázi máme strašně slabou, což jsou dvě až tři akce během zápasu, které mohou skončit gólem. Musí jich být třeba sedm a z toho dva góly dát,“ zkouší nabídnout recept na lepší produktivitu.

On sám se během zápasu proti olomouckým fotbalistům zapojil do jedné velké šance Bohemians.Viděl jsem pod sebou Kubu Nečase. Myslel jsem, že bude střílet. Asi to pouštěl za sebe, když tam ještě nabíhali dva další hráči. Všichni tam šli s chutí dát gól. Možná mohl Nečas zkusit levačkou vystřelit a mohlo to padnout do branky. Bohužel tomu tak nebylo,“ smutnil třiadvacetiletý záložník.

Ten byl terčem i důrazné hry soupeře. Na otázku, zda se jak na Spartě, tak proti Sigmě jednalo o nedovolené zákroky, odpovídal spíše vyhýbavě. Těžko říct. Je to všechno na rozhodčích, jak na Spartě, tak i tady. Nemůžu to hodnotit. Snažím se jít do všeho naplno, vstřelit gól, ale nevyšlo to. Zda to měla být penalta, či ne, to už je na rozhodčích,“ nechce příliš soudit Záviška.

Jeho tým půjde do bitvy o další důležité body v sobotu na hřišti Zlína.