Nezmar: Jsme rádi, že se můžeme vrátit k původnímu plánu rozvoje Matouška

Nezmar: Jsme rádi, že se můžeme vrátit k původnímu plánu rozvoje Matouška

Český reprezentant do jednadvaceti let Jan Matoušek, jenž si měl říci o druhou velkou šanci v zimní přípravě, ovšem kvůli zranění na to nedošlo, odchází do konce právě probíhající sezony na hostování do Příbrami, odkud do Edenu přišel.

To vše i přesto, že byli Jan Nezmar i Jaroslav Tvrdík původně proti a chtěli, aby byl dvacetiletý talent v náročném prostředí a nadále nasával sešívanou atmosféru.

Sám rychlonohý hráč však o návrat k řece Litavce mimořádně stál a bude se chtít nastartovat právě pod Josefem Csaplárem, který ho pro dospělý fotbal objevil.

"Jsme rádi, že se můžeme vrátit k původnímu plánu rozvoje Honzy Matouška. Tedy, že bude pravidelně hrát první ligu v Příbrami. Na podzim jsme jej museli v rozporu s tímto plánem stáhnout do Slavie, protože si to vyžádala zranění řady našich hráčů," ozřejmil na webu slavia.cz sportovní ředitel slavného "S" Jan Nezmar.

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo Honzu získat zpátky. Doufám, že naše spolupráce naváže tam, kde nedávno skončila. Toto hostování může pomoci nejen našemu klubu, ale i Honzovi. To by byla ta nejlepší varianta,” doplnil statutární ředitel Příbrami Jan Starka.

Zatímco před přestupem do Vršovic přetavil talent sedm ligových startů ve čtyři branky, v následujících sedmi ligových vystoupeních za Slavii již neskóroval. Gól si připsal alespoň během čtyř zápasů v Evropské lize.

Za tým z Energon arény, kde jsou doma další ofenzivní borci jako Rezek, Voltr, Fantiš či Slepička, by mohl opětovně nastoupit již v sobotu na půdě Sigmy Olomouc.