Proč odmítl Černý i přes mizerné vytížení v áčku Ajaxu 2 prvoligové nizozemské adresy?

Ačkoliv v právě probíhající sezoně jednadvacetiletý ofenzivní univerzál Václav Černý neodehrál za áčko Ajaxu ani jednu ligovou minutu a na kontě má pouze jedno pohárové vystoupení, možnost odejít jinam odmítl.

Proč odmítl Černý i přes mizerné vytížení v áčku Ajaxu 2 prvoligové nizozemské adresy?

To vše i přesto, že jen v Eredivisii o něj stál jak aktuálně patnáctý Heerenveen, tak třináctý PEC Zwolle, na jehož trenérské lavičce sedí od loňského prosince Jaap Stam, jenž ho vedl již v mládežnickým strukturách amsterdamského obra.

"Bylo nemožné odejít jinam. Mohl jsem se rozhodnout sám, nebylo to tak, že bych musel odejít. Chtěl jsem bojovat o své šance v Ajaxu a proto jsem se rozhodl zůstat tady a připravovat se na nejvyšší úrovni," informoval webem eurofotbal.cz citovaný odchovanec Příbrami.

Ten v nizozemské metropoli ale zasahuje pouze do dění v rezervě. Třináct dosavadních zápasů přetavil v 7 branek a 7 gólových asistencí. Nad béčkem nos neohrnuje a je rád, že může být v akci alespoň takhle...

"Chci v první řadě zjistit, zda si vysloužím šanci, jinak budu hrát za rezervní tým. Těší mě, že jsem stále ve věku, kdy mohu hrát za rezervní tým, když nedostanu příležitost v áčku. To je skvělé. A znovu jsem se dostal do špičkové kondice, z toho mám radost," přiznal nedávným zraněním přibržděný Černý, jehož slova vyšla na serveru eurofotbal.cz.