Bonucci obětoval hodně jen proto, aby se mohl vrátit do Juventusu. Nabídku kterého velkoklubu odmítl?

Bonucci obětoval hodně jen proto, aby se mohl vrátit do Juventusu. Nabídku kterého velkoklubu odmítl?

Leonardo Bonucci zažil vskutku zvláštní dva roky. Z Juventusu přestoupil do AC Milán, kde dělal kapitána a proti Juventusu se začal vymezovat, o rok později ale zcela otočil a s radostí se vrátil zpět do Turína. Mohlo se ale stát něco úplně jiného.

Bonucci s velkým fotbalem začal v Interu Milán, v roce 2010 se z něj ale stal hráč Juventusu, kde vydržel až do již zmíněného roku 2017. Pak si na rok odskočil do AC Milán, naštval celou Itálii, poté se ale vrátil zpět do Juventusu. Loni v létě ale mohl proběhnout úplně jiný transfer, místo návratu ke Staré dámě dnes Bonucci mohl oblékat dres Bílého baletu.

Poté, co bylo jisté, že Bonucci opustí AC Milán, dostal italský obránce, mimochodem jeden z nejlepších na světě, vícero nabídek. Kromě Juventusu se o něj zajímal právě Real Madrid. To ostatně potvrdil sám hráč. Ale Bonucci prý zvolil Juventus proto, že má tento klub v srdci a že mu to chybělo. Přitom ještě v průběhu minulé sezóny vehementně slavil gól proti tomuto týmu.

Některá média ale informají, a Bonucci se o tom nezmínil, že hlavním faktorem pro Bonucciho přestup do Juventusu byl Cristiano Ronaldo. Kdyby totiž CR7 býval zůstal v Realu Madrid, nejspíš by mnohonásobný vítěz Serie A zvolil právě španělský tým.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.