Iniesta už tlak necítí: Chválí vás, i když prohrajete, a jestli ne, tak se to nedozvím, protože mluví japonsky

Světoznámý Andrés Iniesta nastoupil za Vissel Kóbe do čtrnácti zápasů a po pěti výhrách, čtyřech remízách a pěti porážkách pomohl svému aktuálnímu japonskému zaměstnavateli, v jehož trikotu si připsal tři vstřelené góly, ke konečné desáté pozici.

Iniesta už tlak necítí: Chválí vás, i když prohrajete, a jestli ne, tak se to nedozvím, protože mluví japonsky

"Po náročné a intenzivní fázi kariéry jsme s rodinou hledali změnu," prohlásil čtyřiatřicetiletý španělský špílmachr, pro kterého se jedná o první přestup kariéry.

Ačkoliv přišel jako obrovská posila, tlak je mnohem menší než na Camp Nou. "Berou to tu jinak. Chválí vás, i když prohrajete, a jestli ne, tak se to nedozvím, protože mluví japonsky," usmíval se Iniesta, jenž podstupuje jazykový kurz a který má v Kóbe smlouvu do roku 2021.

"První měsíce byly kvůli mnoha kulturním rozdílům dost náročné, ale už jsme se přizpůsobili velmi dobře," podotkla jedna z hvězd japonské nejvyšší soutěže, kterou hrají také Fernando Torres či Lukas Podolski.

"Je to tu podobné jako v Barceloně – je tu moře i hory a lidé jsou příjemní," doplnil mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Nový ročník J1 League pro něj startuje v pátek 22. února v Ósace. Slavný středopolař, jehož tým nedávno prohrál s Los Angeles FC 1:4, by měl být vidět o něco více, než ve své premiérové sezoně.

"Také jsem chtěl najít ambiciózní tým, který by mohl být tím nejlepším týmem v Japonsku i celé Asii," uzavřel Iniesta, který tak čeká na Noevier Stadium pro více než 30 tisíc diváků notné zlepšení a boj o lepší umístění.