Manchester City se dočkal dalšího sourozence, ve fotbalové branži již sedmého

Manchester City se dočkal dalšího sourozence, ve fotbalové branži již sedmého

Aktuální lídr Premier League, kterého zdobí nejlepší ofenziva v celé soutěži, se dočkal nového sourozence. Arabští šejkové vlastnící klub z modré strany Manchesteru totiž rozšířili své portfolio o další celek.

Movití businessmani z Abú Zabí uprostřed pracovního týdne uzavřeli obchod, jehož výsledkem je zisk třetiligového čínského mužstva FC S´-čchouan Ťiou-niou, které sídlí ve městě Čcheng-tu.

"Čínský trh je pro nás nesmírně důležitý a jistou dobu už se na něj soustředíme. Chceme dlouhodobé a spolehlivé závazky, aby dokázala značka FC S'-čchuan Ťiou-niou i nadále růst a rozvíjet talent čínských fotbalistů," citoval web sport.sk slova výkonného ředitele Citizens Ferrana Soriana.

Že by do dvou let útok na čínskou Super League? Toť otázka, jisté je jen jedno - pro holdingovou společnost City Football Group už je to sedmá investice v pořadí.

Kromě Manchesteru City patří do "rodiny" také americký New York City, australský Melbourne City, venezuelské Atlético, uruguayský Club Atlético Torque, japonská Jokohama F. Marinos a španělská Girona FC, které patří po čtyřiadvaceti kolech LaLigy průběžné patnácté místo.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.