Suárez je pod palbou kritiky. Výjezdy v Lize mistrů se pro něj stávají noční můrou

Ačkoliv už Luis Suárez vstřelil za Barcelonu skoro 170 branek, v poslední době je z formy, o čemž svědčí i skutečnost, že v LaLize se naposledy prosadil zhruba před měsícem a v Lize mistrů gólově udeřil před nějakými deseti měsíci.

Suárez je pod palbou kritiky. Výjezdy v Lize mistrů se pro něj stávají noční můrou

Deník Marca ho dokonce označil v duelu proti Lyonu za nejhoršího barcelonského hráče. "Nebyl to jeho večer, protože byl pomalý a nevýrazný. Neúnavně pracoval a snažil se co nejvíc jen uměl, ale bez výsledku," zaznělo na stránkách zmíněného listu.

Jiné médium Sport pak připomnělo jednu strašidelnou statistiku. "V Lize mistrů na hřišti soupeře se naposledy radoval z gólu 16. září 2015. Od té doby uplynulo již 24 hodin čistého času. Na útočníka je to příšerný rekord a odtud pramení zoufalství, které poznamenalo i jeho hru," vyšlo ve španělském Sportu.

Hlavní trenér FCB Ernesto Valverde se však svého dvaatřicetiletého uruguayského svěřence zastal a to, že se mu na výjezdech nevede, ho nikterak neznepokojuje.

"Nemám žádnou obavu. Bude mě to zneklidňovat až tehdy, když se nebude dostávat do gólových šancí, což patří mezi základní požadavky útočníka. Pokud se on sám zrovna nedostane do šance, vytváří je pro své spoluhráče, kteří také dokážou soupeře vystrašit. Fotbal je otázkou efektivity. Útočníci mají dávat branky a nejdůležitější je dát jim šanci," hájil Valverde někdejší ofenzivní eso Groningenu, Liverpoolu či Ajaxu.

V Primera División, kterou Barca vede, to žádná velká tragédie není. Třiadvacet startů dosud přetavil v 15 přesných zásahů a pokud se nezraní, měl by bez problémů přesáhnout dvacetigólovou hranici.