Dinamo je na stejné úrovni jako třetí čtvrtý tým české ligy, říká před záhřebskou odvetou Vrba

Dinamo je na stejné úrovni jako třetí čtvrtý tým české ligy, říká před záhřebskou odvetou Vrba

Viktoria Plzeň odehraje ve čtvrtek odvetu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy na půdě Dinama Záhřeb. Postup je hratelný pro oba celky - Plzeň vyhrála 2:1 a nejlepšímu chorvatskému týmu tedy může k postupu stačit výhra o jeden gól. V Záhřebu se očekává početná divácká kulisa a vypjatá atmosféra.

„Jsme na začátku jarní části, pro tým by neměl být problém opakovat nadstandardní výkony. Kdybychom měli za sebou nějakých dvanáct třináct utkání, mohl by to být problém. Sami víte, že podobně jako Dinamo máme široký a kvalitní kádr, abychom těžké zápasy zvládali. I v naší sestavě dojde k nějakým změnám,“ prohlásil Vrba v rozhovoru pro iSport.cz.

„Dinamo je na stejné úrovni jako Slavia, nebo i třetí čtvrtý tým české ligy. Tak to prostě je. Uvidíme, jestli to zvládneme. Ukáže se na hřišti. Každopádně svému mužstvu věřím. Je nám ovšem jasné, že nás čeká nejlepší mužstvo v Chorvatsku. Respektuji sílu Partizanu, ale myslím, že nás čeká složitější zápas. Dinamo řadím k ještě lepším mužstvům v Evropě,“ dodal plzeňský kouč.

V případě postupu do osmifinále Evropské ligy se Plzeň v této fázi soutěže ocitne již počtvrté za posledních šest let. Dál však nepronikla nikdy - v roce 2013 podlehla Fenerbahce, o rok později Lyonu a loni Sportingu Lisabon. Jediným českým týmem posledních let, které se za brány osmifinále Evropské ligy podíval, byla v roce 2016 pražská Sparta, která ve čtvrtfinále podlehla Villarrealu.