Adebayor: Chci být dobrým příkladem pro mladé kluky

Adebayor: Chci být dobrým příkladem pro mladé kluky

[b]Exkluzivně z La Mangy[/b] - Londýnský Arsenal si připsal další nepovedenou sezonu, když nedokázal vyhrát žádnou trofej a v Premier League skončil až jako nejhorší ze silné čtyřky. Útočník "Kanonýrů" Emmanuel Adebayor ale věří, že jeho tým má na to už v další sezoně být úspěšnější a nějaký triumf si na svou pažbu zaříznout. Ve španělské La Manze se na akci firmy Adidas setkal s mladými hráči, kteří však o velkém fotbale zatím pouze sní.

Jak se vám tu líbí?

"Jsem velmi rád, že tu mohu být a vidět mladé kluky a holky z celého světa, jak se učí novým věcem. Je dobré, že Adidas podporuje podobné události a já jsem rád jejich součástí."

Jste dobrý učitel?

"Podle mého názoru nejsem učitel, jsem stále mladý fotbalista, ale myslím, že podobné akce mají svůj smysl. Mladí se setkají s hráči, o kterých sní, a doufají, že budou někdy jako oni. Nevím, jestli někdy budu dobrý nebo špatný učitel, ale určitě chci být dobrým příkladem pro mladé kluky."

Už ale nejste student...

"Nejsem, protože už mám něco odehráno, ale tady jich je plno a já jim mohu poradit, co dělat a co ne, a předat zkušenosti, které už jsem sám získal."

Jste poprvé ve Španělsku?

"To ne, už jsem zde odehrál zápasy v evropských pohárech proti La Coruni a Realu Madrid. Španělsko je pěkná země. Jsou zde hory i moře, takže vlastně vše potřebné."

Přál byste si někdy přestoupit do Barcelony?

"O tom zatím neuvažuji. Hodně lidí říká, co je a co není pravda, ale většinou jsou to pouze spekulace. Neříkám, že se tak někdy nemůže stát, ale momentálně jsem hráčem Arsenalu, i pro příští sezonu budu a pokusím se hrát ten nejlepší fotbal, jaký dovedu. Jsem v Arsenalu šťastný."

Kdo podle vás vyhraje španělskou ligu?

"To nedokážu ani odhadnout. Real Madrid, Barcelona i Sevilla mají skvělé týmy, takže může vyhrát kdokoliv."

[obrazek id="7719" zarovnani="vpravo"]Máme na to vyhrát Premier League

Není problémem Arsenalu, že má celkově příliš mladé mužstvo?

"Někteří lidé říkají, co máme dělat lépe, abychom byli nejlepší. Ale náš trenér postavil tým na mladých hráčích a důležité je, že tomu věří on sám. Myslím, že máme dobrý celek s mnoha talentovanými hráči."

S čím jdete do příští sezony?

"Určitě chceme cokoliv vyhrát pro naše fanoušky. Letos jsme prohráli v Cardiffu s Chelsea, v Lize mistrů brzy vypadli a v domácí lize se nám také nedařilo podle našich představ. Toužíme prostě konečně něco vyhrát, protože fotbal je o vítězstvích."

Jaké budou vaše úkoly?

"Střílet góly a střílet jich hodně, protože jsem útočník a očekává se to ode mě. Chci, aby mé góly v nadcházející sezoně pomohly Arsenalu k nějakému vítězství."

Má Arsenal šanci vyhrát Premier League?

"Myslím, že můžeme být v Premier League úspěšní. Když v to budeme věřit, tak máme natolik talentovaný tým s několika zkušenými hráči, abychom anglickou nejvyšší soutěž vyhráli."

[ 8.6.2007 - Jan Fait l Foto: Getty Images ]