Slávistické trable v koncovce? Jsme nejproduktivnější mužstvo ligy, prolomení je jen otázka času, tvrdí Stoch

Slávistické trable v koncovce? Jsme nejproduktivnější mužstvo ligy, prolomení je jen otázka času, tvrdí Stoch

Slovenský záložník Miroslav Stoch věří, že v Genku půjde ve čtvrtek večer o pěkný zápas se šťastným koncem pro Slavii. O čem všem mluvil svěřenec Jindtřicha Trpišovského na tiskové konferenci?

O tom, že jarní část evropských pohárů zažívá již na třetím angažmá...

"Já pevně věřím, že ty zkušenosti mi mohou pomoct a hlavně pomoct mužstvu. V kabině jsem ještě asi necítil žádnou nervozitu, takže není třeba nikoho uklidňovat. Není to ale jenom o mně, musíme hrát jako tým a každý bojovat za každého. Myslím si, že v tom je naše největší síla, díky které můžeme uspět."

O slávistické prohře v Plzni a neúspěchu Genku s Bruggami...

"Zápas s Plzni jsme nezvládli a prohráli jsme zaslouženě. Tak to ve fotbale bývá, každé utkání nemůžeme vyhrát, ale už je to pryč. Nějakým způsobem jsme si to vysvětlili, něco jsme si k tomu řekli. Soustředíme se na tento zápas. Vzhledem k jejich utkání v Bruggách je ta situace podobná, protože oni také prohráli u druhého týmu o dva góly. Jsme na tom asi tak podobně, ale pevně věřím, že máme větší vnitřní sílu, kterou ukážeme. Takové zápasy nám mohou jenom pomoct a posunout nás dál. Takže, jestli se chceme dostat do Ligy mistrů, tyto zápasy potřebujeme a hlavně je potřebujeme vyhrávat."

O výhodnosti výsledku prvního zápasu 0:0...

"Samozřejmě, že výsledek 0:0 je lepší, než kdyby byl 1:1. Podle těch šancí, které obě mužstva v prvním zápase měla, je výsledek určitě lepší pro nás. Pokud chceme postoupit, měli bychom vstřelit nějaký gól, takže se o to určitě budeme snažit. Věřím, že to splníme a nakonec se budeme radovat my."

O trápení v produktivitě (Slavia dala na jaře ze tří duelů pouze jednu branku ze hry)...

"Je to pravda, ale myslím si, že nejdůležitější je, že v každém utkání si vytváříme šance. Někdy je to možná o štěstí, někdy nám něco chybí v koncovce. Když nedáváme góly, nemůžeme vyhrát, ale pořád Jsme nejproduktivnější mužstvo ligy. Pevně věřím, že pokud budeme pokračovat a vytvářet si šance, tak góly přijdou. Já si myslím, že to je jenom otázka času a pevně věřím, že to zlomíme už proti Genku."