Deli? Bude to jen o komunikaci. Nemám strach, že by to nezvládl, hlásí Trpišovský

Deli? Bude to jen o komunikaci. Nemám strach, že by to nezvládl, hlásí Trpišovský

Muž zodpovědný za výsledky i herní projev Slavie Jindřich Trpšiovský na předzápasové tiskové konferenci před Genkem přiznal, že, oproti poslednímu nezvládnutému šlágru s Viktorií Plzeň dojde ke změnám.

"Vnímáme, že někteří hráči nemají momentálně sportovní formu, kterou bychom si představovali. Víme také, jaký je náš náročný program. Ne že bychom to nezvládli, ale někdy je lepší vsadit na čerstvého hráče, který má energii. To je možná to, co do naší hry potřebujeme vnést. Nemůžeme ale zase ten tým úplně rozbít, protože jednu vynucenou změnu musíme udělat. Je náročné hrát tři zápasy s dobrými týmy na těžkých terénech, také to bylo vidět na Genku v Bruggách," uvedl webem slavia.cz citovaný odborník s trenéskou minulostí ve Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec.

Distancovaný Michael Ngadeu bude podle sešívaného kouče "strašně moc chybět". Ovšem nasazení Simona Deliho se neobává. "V prvním utkání patřil Ngadeu k nejlepším hráčům. Když spolu hrála stoperská dvojice Kúdela – Ngadeu, tak nedostala ani jednou branku. To byl základní kámen úspěchu, ať už v prvním utkání s Genkem nebo vůbec postupu ze skupiny. Když jsme do stoperské dvojice zasáhli, tak se nám utkání nepovedla, jako třeba v Bordeaux nebo v Kyjevě, tam jsme góly dostali. Pro nás je strašně nepříjemné sahat do stoperské dvojice, která v Evropě ještě letos neinkasovala. Na druhou stranu Simon Deli vypadá výborně, připravuje se na tu roli, odmakal celou přípravu a je na úrovni obou stoperů. Bude to jen o komunikaci. Nemám strach, že by to nezvládl. U nás jsou nepříjemné ty automatismy, trochu se to změní, například levák za praváka. Oba hráči mají ale výkonnost stejnou," ozřejmil šéf Hušbauera, Stocha, Škody a spol.

Co bude muset vršovické "S" zlepšit, aby se mohlo radovat z postupu do osmifinále EL? "Je to mentální nastavení týmu, být daleko více bojovnější a odvážnější. Dále zlepšit hru v obou pokutových území, hlavně tam jsme zápas v Plzni prohráli. Třetí věc je odvaha na hřišti a také to, co nás zdobilo, takový větší tlak na soupeře s míčem," uzavřel na stránkách slavia.cz Trpišovský.

Výkop Genk - Slavia je stanoven na 21:00.