Nejlepší Kanárek od dob Pelého? Neymar vyhořel, v Brazílii oslavují jiné hrdiny

Nejlepší Kanárek od dob Pelého? Neymar vyhořel, v Brazílii oslavují jiné hrdiny

Televizní stanice ESPN Brasil vyhlásila anketu, ve které brazilská veřejnost hlasovala o nejlepším hráči v době po Pelém a pokud jste si mysleli, že už bude Neymar promlouvat mezi absolutní špičku, pletete se.

Do hlasování se zapojilo 160 000 příznivců, kterým se současná hvězda Paris Saint-Germain nevlezla ani do první desítky. Bývalý snajpr Santosu či Barcelony dokonce jako jediný z nominovaných hráčů obdržel více negativních, než pozitivních hlasů.

Prim hráli jiní. Z posledního čtvrtstoletí si budeme nejvíce pamatovat jména jako Cafú, Bebeto, Roberto Carlos, Kaká, Rivaldo, Romario a Ronaldo, který také vše díky dvěma titulům mistra světa a spoustě branek v Eindhovenu, Barceloně, Interu či Realu ovládl.

Na svěřence Thomase Tuchela, který přitom na mezinárodní úrovni gólově dohání Pelého. tak zbylo pouhé jedenácté místo. Prý však zaslouženě a mezi smetánku by ho nezařadil ani věhlasný trenér José Mourinho...

"Neymar je fantastický talent, o tom nikdo nepochybuje. přišel do Evropy a okamžitě vyhrával. Ale myslím, že zapomněli na hráče, kteří byli v jisté chvíli nejlepší na světě, jako například Ronaldo nebo Rivaldo. Zmiňuji jen dva, ale pamatuji si jich víc," uvedl momentálně volný "Special One".

Nejlepší Brazilec od dob Pelého:

1. Ronaldo
2. Ronaldinho
3. Romario
4. Zico
5. Rivaldo
6. Socrates
7. Kaká
8. Cafú/Roberto Carlos/Bebeto
9. Robert Falcao
10. Careca
11. Neymar