Slavia chce udržet Chaluše v mládežnické reprezentaci a i proto ho posílá k řece Litavce

Slavia chce udržet Chaluše v mládežnické reprezentaci a i proto ho posílá k řece Litavce

Kmenový hráč Slavie Matěj Chaluš strávil na hostování v Mladé Boleslavi 18 měsíců. V únoru ovšem na této adrese končí a (staro)nově bude nastupovat za Příbram, která je po jednadvaceti odehraných duelech na průběžném jedenáctém místě.

Jednadvacetiletý stoper bude u Litavky zapůjčen do konce právě probíhající sezony, s tím, že Starkův klub, na jehož trenérské lavičce sedí Josef Csaplár, nemá opci na trvalý přestup.

"Změnu děláme ze dvou důvodů. Jedná se o přání hráče, který má v tuto chvíli v Příbrami větší šanci pravidelně nastupovat. Matěj je stabilní člen reprezentace do 21 let a chceme, aby si v ní udržel svou pozici a hrál v týmu důležitou roli," vysvětlil sešívaný krok tiskový mluvčí Michal Býček, jehož slova zazněla na webu slavia.cz.

Chaluš je odchovancem Příbrami - z celkových 59 prvoligových startů jich stihl 37 právě za svůj momentální klub a zbylých 32 pak přidal za značku z města automobilů. Za ni odehrál v této ligové sezoně 1214 minut čistého času, takže nelze říci, že by byl úplně bez vytížení...

Nedávného přemožitele Zlína, který tento týden posílili také Jan Matoušek a Egon Vůch, čeká v sobotu výjezd na Andrův stadion, kde je doma Sigma Olomouc.