Oblak ve finanční hierarchii Atlétika povyskočí hned za Griezmanna. Co mu v Madridu slíbili a o kolik zvýšili výkupní klauzuli?

Fanoušci Atlétika Madrid mohou tento týden jásat hned dvakrát. Jednak kvůli pohárovému skalpu Juventusu a jednak kvůli prodloužení smlouvy se svým konzistentním brankářem Janem Oblakem.

Oblak ve finanční hierarchii Atlétika povyskočí hned za Griezmanna. Co mu v Madridu slíbili a o kolik zvýšili výkupní klauzuli?

Jak informoval španělský tisk, neohrožená slovinská jednička výtečně bránícího madridského kolosu z Wanda Metropolitano, který z celé LaLigy obdržel jasně nejméně branek, by měla velmi brzy prodloužit svůj kontrakt, jenž může být dlouhodobý.

Původní dohoda Oblaka s Atlétikem je až do roku 2021 a ačkoliv zatím není známa délka nové smlouvy, šestadvacetiletý strážce svatyně by si mohl podle nových podmínek přijít až na 10 milionů eur ročně.

Taková částka by z renomovaného spoluhráče Moraty, Diega Costy či Kokeho udělala druhého nejlépe placeného hráče madridského titána, s tím, že tím prvním je francouzský mistr světa Antoine Griezmann.

Zatímco aktuálně by měl mít bývalý hráč Olhanense, Rio Ave či Benfiky výstupní klauzuli 100 milionů eur, po podpisu se podle všeho suma vyšplá na dvojnásobek a její případná aktivace by tak zájemce vyšla na 200 milionů eur.

Dohoda s Oblakem byla nynější prioritou. V dalších dnech a týdnech by se měli ve španělské metropoli začít řešit jména dvou nových obránců. Jak známo, Felipe Luís a Diego Godín jsou podle všeho na odchodu a bude třeba je nahradit.