Solskjaer je v United úspěšný. Už zaujal i trenéra Liverpoolu Kloppa!

Solskjaer je v United úspěšný. Už zaujal i trenéra Liverpoolu Kloppa!

Ole Gunnar Solskjaer tým Manchesteru United neskutečně pozvedl a po pár týdnech ve funkci hlavního trenéra tohoto mužstva si sklízí zasloužené pochvaly od fotbalové veřejnosti. Nyní se k němu pozitivně vyjadřuje i jeho rival, trenér konkurenčního Liverpoolu.

Solskjaer převzal tým se špatnou situací v kabině po prohře právě s Liverpoolem, kdy byl odvolán kouč José Mourinho. Za dva měsíce ve funkci prohrál norský trenér pouze jednou a to v Lize mistrů s Paris Saint-Germain 0:2. V Premier League je tento tým od nástupu Solskjaera neporažen.

To jistě nevydrží navždy, bilance ale zatím zůstává skvělá a bývalý hráč a současný trenér Rudých ďáblů si nyní vyslechl chválu od Jürgena Kloppa. Právě proti jeho týmu, Liverpoolu, se Manchester United o víkendu v rámci Premier League postaví. "Zatím předvádí skvělou práci," komentuje svého rivala německý kouč, který by mu neporaženost rád překazil.

"Je to jen o tom, jak se využívá týmový potenciál a jak se mužstvo zlepšuje. A to se mu očividně daří a nyní je to top trenér top týmu," pokračuje Klopp. "Ale nejsem překvapen. Jednou jsme se loni setkali a hned jsem věděl, že z něj jednou bude dobrý trenér. A to nejen proto, že to byl vynikající hráč," uzavřel bývalý trenér Borussie Dortmund. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.