Chelsea už pokukuje po náhradě za Sarriho. K případnému angažmá se vyjádřil dokonce i Zidane!

Chelsea už pokukuje po náhradě za Sarriho. K případnému angažmá se vyjádřil dokonce i Zidane!

Maurizio Sarri se sice sotva usadil na lavičce Chelsea, vypadá to však, že bude muset brzo klub nedobrovolně opustit. Vedení klubu totiž zvažuje, že jej kvůli špatným výsledkům na konci sezóny, ba dokonce ještě dříve, odvolá. Logicky se tak nabízí otázka: Kdo jej nahradí?

Na světě není mnoho volných trenérů. Antonio Conte a José Mourinho sice žádného zaměstnavatele momentálně nemají, oba již ale mají s Chelsea špatnou zkušenost a je velmi nepravděpodobné, že by se některý z nich na Stamford Bridge vrátil. V úvahu připadá například Laurent Blanc, jenž je bez angažmá už téměř tři roky. Před tím vedl Paris Saint-Germain.

Blues ale mohou angažovat někoho méně známého. Prioritou bude ale zcela jistě Zinedine Zidane. Ten v létě dobrovolně odešel z Realu Madrid a zatím jej nikdo nepřesvědčil, ačkoliv se hovořilo o zájmu Manchesteru United či Bayernu Mnichov. Manchester United ale angažoval Ole Gunnara Solskjaera a Bayern se z krize alespoň částečně dostal a nebyl donucen odvolat Nika Kovače.

Je ale Zidanovo působení na Stamford Bridge reálné? Francouzský manažer zatím trénoval pouze jeden klub - Real Madrid. Rok strávil na lavičce tohoto klubu jako asistent Carla Ancelottiho, rok a půl trénoval B tým a dva a půl roku A tým, kde stihl vyhrát La Ligu a především zlatý hattrick v podobě třech po sobě jdoucích titulů v Lize mistrů. Od června 2018 je ale bez práce, neboť cítil, že Real potřebuje změnu. Skončil v nejlepším.

Na lavičce Chelsea si ho těžko dokážeme představit, všechno je ale ve fotbale možné. Sám ZZ ale tuto variantu příliš reálně nevidí. Novinářům z deníku RMC Sport údajně řekl, že nemá zájem se k tomuto týmu připojit.