Atletico nás donutilo ke špatnému výkonu, tvrdí Allegri. Přepíše Stará dáma v odvetě historii?

OBSAHUJE OHLASY

Dlouhodobě silný Juventus posílený o Cristiana Ronalda je letos v Serii A neporažený, v prvním osmifinále Ligy mistrů ale podlehl Atleticu Madrid 0:2. A Stará dáma doma nikdy neotočila dvojzápas, když venku prohrála právě 0:2. 

Atletico nás donutilo ke špatnému výkonu, tvrdí Allegri. Přepíše Stará dáma v odvetě historii?

Trenér Bianconeri Massimilliano Allegri na tiskové konferenci prohlásil: "Věděli jsme, že to bude těžké, Atlético vás svým pomalým tempem donutí ke špatnému výkonu. V prvním poločase jsme dokázali hrát s míčem rychle, ve druhé půli už ne," mrzelo trenéra Juvetusu.

"Druhý poločas byl z naší strany příšerný, udělali jsme chybu a ta vedla k vedení soupeře. Atlético je velmi dobré, kontroluje hru a nepouští vás k zakončení. Opakovaně jsme riskovali rychlé protiútoky po ztrátách míče a ve druhém poločase ani jednou nevystřelili na bránu. Atlético bylo agresivnější, překvapilo nás. Ještě budeme mít šanci vše otočit, musíme věřit," pokračoval Allegri nadále v ohlasech.

Zápas výrazně ovlivnil videorozhodčí, ovšem ve prospěch Juventusu. Nejprve odvolal penaltu po faulu Cancela, který se poté ukázal, že nebyl uvnitř šestnáctky, a poté z důvodu faulu neuznal branku Alvara Moraty. Zajímavé je i to, že obě branky Atletů vstřelili uruguyaští obránci po standardní situaci - Gimenéz a Godín.

Odveta a velmi těžký úkol čeká Juventus za tři týdny. Pro Ronalda a spol. to nebude žádný lehký úkol.